Ženska nogometna reprezentanca nadaljuje z odličnimi predstavami v kvalifikacijah za nastop na evropskem prvenstvu. Na četrti tekmi so Slovenke vknjižile četrto zmago.

Moč slovenske izbrane vrste je ponovno občutila Latvija. Po visoki petkovi zmagi v Murski Soboti je Slovenija tokrat v Jurmali vknjižila zmago z 0:4. Pot do novih treh točk je tlakovala Lara Prašnikar, ki je v prvem polčasu zabila oba zadetka in poskrbela za mirnejše nadaljevanje v drugem delu. Kmalu po prihodu iz slačilnic je Špela Kolbl rezultat povišala, za poker zadetkov v domači mreži pa je v zadnji tretjini dvoboja poskrbela Korina Janež.

Slovenija po štirih odigranih tekmah z 12 osvojenimi točkami in gol razliko 17:0 kraljuje na vrhu skupine C2.

Latvija – Slovenija 0:4 (0:2)
Prašnikar (24′, 42′), Kolbl (47′), Janež (72′)

Liga C, skupina 2:
Slovenija 12
Severna Makedonija 7
Latvija 3
Moldavija 1

Prvi krog 1.SŽNL

Na sedežu Nogometne zveze Slovenije so izžrebali pare prvega kroga v 1. SŽNL Triglav Zdrav…