Danes ob 12. uri je bila v Novem mestu odigrana zaostala tekma enajstega kroga Slovenske ženske nogometne lige, v kateri so Mariborčanke potrdile zmagovalno formo in se veselile zmage z 0:2. Zadetka sta dosegli Urška Kozar in Maša Špes. Z obračunom Jevnice in Maribora pa je padel tudi zastor nad jesenskim delom prvenstva za dekleta, ki so ga dobile Pomurke.

JEVNICA 0 : 2 MARIBOR
Strelki: Kozar (4′), Špes (61′)

Še drugič v letošnji sezoni so vijolice Jevničanke premagale z dvema zadetkoma razlike, znova je bilo 0:2. Domačinke so tokrat nastopile brez Mateje Vodlan, pri gostjah pa v moštvu ni bilo Jerneje Senekovič, Karmen Ulbin in Ane Uršič. Mariborčanke pa so tudi brez treh standardnih členov ekipe uspele premagati Jevničanke. Štajerke so po hitrem zadetku nadzirale potek srečanja, pa čeprav na klopi za rezervne igralke niso imele niti ene same menjave. Mariborčanke so se zadetka razveselile že v četrti minuti, ko je Urška Kozar, posojena igralka Teleing Pomurja, izvajala kot, zvita podaja pa je končala za hrbtom vratarke Jadranke Zilić. V prvem polčasu so imele svojo priložnost tudi Jevničanke, a žoga s približno šestnajstih metrov na žalost domačink ni končala v gostujoči mreži. V drugem polčasu podobna slika kot v prvem. Mariborčanke so nadzirale potek srečanja in pletle mrežo okoli vrat Jadranke Zilić, v 61. minuti pa se je Maša Špes znašla pred domačo vratarko. Maši ni preostalo drugega, kot da priložnost okrona s svojim devetim zadetkom v letošnji sezoni in se utrdi kot najboljša strelka svojega moštva. Mariborčanke so se z zmago povzpele na visoko tretje mesto in imajo pred četrtimi Radomljami tri točke prednosti. Jevničanke s porazom in brez osvojene točke ostajajo zadnje moštvo prvenstva.

Naloži več novic od M. K.

Lara Prašnikar potrdila zmago Eintrachta

Ženska članska ekipa Eintrachta je v 19. krogu nemške Bundeslige gostila FC Nürnberg. Doma…