Dekliški kadetski reprezentanci se ni izšlo. Mlade Slovenke so ostale brez zgodovinske uvrstitve na evropsko prvenstvo, a lahko Nizozemsko kljub temu zapuščajo dvignjenih glav, saj so po zmagi nad Avstrijo premagale še z na papirju močnejšo Švico.

Izbranke selektorice Tine Kelenberger so za preboj na zaključni turnir potrebovale zmago, ob tem pa Avstrijke niso smele izgubiti z Nizozemkami. Gostiteljice turnirja so Avstrijo ugnale z izidom 2:1, zato bi morale Slovenke za uvrstitev na evropsko prvenstvo z visoko razliko premagati Švico, saj bo na prvenstvo odpotovala tudi najboljša drugouvrščena ekipa, za zdaj kaže, da bodo to Nemke.

Tudi tokrat smo v nizozemskem Zaltbommlu spremljali predstavo podobno prvima dvema tekmoma. Švicarke so imele več priložnosti, a tudi Slovenke niso bile nenevarne. V prvem polčasu sta bili najnevarnejši Sara Makovec in Nika Pintarič. Prvi je v 23. minuti udarec zaustavila vratarka Van Weezenbeek, druga pa je zgrešila švicarska vrata. Nekaj dobrih posredovanj je zbrala tudi Nika Šapek, ki pa je v 53. minuti, po strelu Seraine Piubel vseeno morala pobrati žogo iz svoje mreže. Po prejetem golu pa so odgovorile tudi Slovenke in dobrih deset minut po švicarskem vodstvu prišle do izenačenja. V polno je zadela Maruša Česnik, igralka Fužinarja.

Švicarke so v zaključnih minutah pritisnile na polovico Slovenije, a so naša dekleta tudi po zaslugi Nike Šapek vzdržale napade nasprotnic in jih v drugi minuti sodniškega dodatka kaznovale za neizkoriščene priložnosti. Udarila je naveza beltinskega Pomurja, po podaji Sare Makovec se je zadetka razveselila Kaja Korošec.

ŠVICA WU17 – SLOVENIJA WU17 1:2
Piubel (57′); Česnik (62′), Korošec (82′)
Slovenija: Šapek, Milović, Česnik, Korošec, Makovec, Križaj (77′ Klopčič), Agrež, Mori (75′ Čuček), Pintarič, Kumalič (47′ Vindišar), Kumer. Selektorica: Tina Kelenberger.

Lara Prašnikar potrdila zmago Eintrachta

Ženska članska ekipa Eintrachta je v 19. krogu nemške Bundeslige gostila FC Nürnberg. Doma…