Praznični torek je bil v znamenju ženskega nogometa, saj so nogometašice odigrale tekme 17., predzadnjega kroga rednega dela SŽNL. Olimpija je na krilih Jelene Čubrilo in Kaje Eržen napolnila ajdovsko mrežo, Pomurke pa so v končnici srečanja dokončno strle odpor Velenjčank. Krim je slavil v Velesovem, Radomljanke so bile boljše od Ankarana, Maribor pa je Ravenčankam praktično priprl vrata v skupino za prvaka.

Najzanimivejši dvoboj 17. kroga SŽNL je bil odigran v Velenju. V dvoboju, ki je še lani veljal za največji derbi lige, se je domači Rudar meril z vodilnim Pomurjem. Beltinčanke so zmago potrdile v končnici srečanja, saj so gostiteljice zgolj šest minut pred koncem rednega dela srečanja zaostajale zgolj za zadetek. Pomurke so v 22. minuti povedle po golu Monike Conjar, Zagrebčanka pa je tri minute zatem zadela še drugič in zdelo se je, da bomo videli ponovitev jesenskega scenarija. A gostiteljice so z golom Ise Pleterski tik pred odmorom znižale zaostanek, nato pa vse do končnice srečanja ni prišlo do sprememba izida. Rudar je do 84. minute, ko je zadela Špela Kolbl, Pomurje držal na golu prednosti, nakar so Beltinčanke napolnile domačo mrežo. Na koncu visoko zmago so potrdile Bibi Bradić ter Tjaša Tibaut in Manja Rogan, ki sta bili natančni v sodniškem dodatku.

Najvišje zmaga kroga so se veselili v taboru Olimpije. Zmajčice so v skladu s pričakovanji napolnile mrežo Ajdovščine in se po 16 doseženih zadetkih podpisale pod drugo najvišjo zmago sezone. Ljubljančanke sta do zmage popeljali razpoloženi Kaja Eržen in Jelena Čubrilo. Gorenjka, ki je pod vodstvom bivšega stratega Samirja Škrgića nekaj tekem odigrala tudi na položaju bočne branilke, je po prestavitvi višje na igrišču zadihala s polnimi pljuči in se podpisala pod šest zadetkov. Še gol več je dosegla srbska reprezentantka Čubrilo, čeprav je po prvem polčasu bolje kazalo Erženovi, ki je primorsko mrežo zatresla štirikrat, Srbkinja pa trikrat. Zadnji gol v prvem polčasu je za visoko prednost z 8:0 pristavila še Ines Špelič, v nadaljevanju pa sta dva oziroma štiri zadetke dodali že omenjeni zmajčici. Ob avtogolu Urške Lokar pa je zmago ob koncu srečanja potrdila še Nika Koprivnikar.

Radomljanke so na Obali povečale prednost pred petim Rudarjem, saj so pokalnim finalistkam pobegnile na pet točk razlike. Radomlje so v dvoboju z Ankaranom povedle v 26. minuti, ko je v polno zadela Barbara Kralj, šest minut zatem pa je prednost gostujočega moštva potrdila Monika Boh, ki je s petim golom sezone postavila izid polčasa. Srečanje je bilo dokončno odločeno v peti minuti nadaljevanja, ko je bila natančna Larisa Žejen, sredi drugega polčasa pa je bil natančna še Tinkara Senica. Piko na i gostujoči zmagi je minuto pred koncem srečanja pristavila še Barbara Kralj, ki si s 17 zadetki deli peto mesto ligaške lestvice strelk.

Zanimivo srečanje je bilo odigrano tudi na mariborskem Taboru. Mariborčanke so gostile ravenški Fužinar, ki bi z zmago na lestvici ujel Rudar. A to je bil račun brez krčmarja, saj je zmaga ostala v štajerski prestolnici. Korošice so z golom Sanje Malinić sicer povedle že v tretji minuti, a so gostiteljice izenačile že v naslednji minuti, ko je prvega od treh zadetkov dosegla Ines Krajnc. Z izidom 1:1 se je prvi polčas tudi zaključil, čeprav so Ravenčanke zapravile tudi najstrožjo kazen. V drugem polčasu smo videli podoben uvod kot na začetku srečanja, ko je gostje v novo vodstvo popeljala Adrijane Mori, a so Mariborčanke na krilih Ines Krajnc prišle do preobrata in vodstva s 4:2. Krajnčeva je v 51. minuti najprej zadela za izenačenje na 2:2, tri minute zatem je vijolice v vodstvo popeljala Urška Bratuša, po uri igre pa se je Ines Krajnc veselila še tretjega zadetka. V 67. minuti je končni rezultat postavila Mihaela Horvat.

Napovedi so na Gorenjskem potrdile tudi Krimovke, ki so se z gostovanja v Velesovem razveselile zmage z izidom 0:2. Mlade Ljubljančanke so slavile z goloma Katje Turk in Nike Pintarič ter tako napovedale, da bo boj za prvo mesto v skupini za obstanek izjemno napet. Fužinar ima namreč pred Mariborom in Krimom vsega tri točke prednosti. Še najlažja preizkušnja pa v zadnjem krogu rednega dela prvenstva čaka Maribor, ki bo gostoval v Ankaranu. Krimovke se bodo na Galjevici udarile z Rudarjem, ki bo v Ljubljani potrjeval uvrstitev v skupino za prvaka, Fužinar pa bo pričakal Olimpijo. Za deveto mesto se bodo udarile nogometašice Ajdovščine in Velesovega, v Beltincih pa bomo spremljali derbi Pomurja in Radomelj.

Rezultati 17. kroga SŽNL:
RUDAR ŠKALE – TELEING POMURJE 1:6
Pleterski (45′); Conjar (22′, 25′), Kolbl (84′), Bradić (86′), Tibaut (92′), Rogan (94′)
VELESOVO – KRIM 0:2
Turk, Pintarič
MARIBOR – FUŽINAR 5:2
Krajnc (4′, 51′, 60′), Bratuša (54′), Horvat (67′); Malinić (3′), Mori (47′)
OLIMPIJA – AJDOVŠČINA 16:0
Eržen (7′, 24′, 29′, 38′, 64′, 71′), J. Čubrilo (9′, 27′, 42′, 57′, 65′, 82′, 90′), Špelič (43′), Koprivnikar (84′), Lokar (89′ ag)
ANKARAN – MOJE-LECE.SI RADOMLJE 0:5
Kralj (26′, 89′), Boh (32′), Žejen (50′), Senica (70′)

Prepričljiva zmaga v Skopju

Slovenska ženska nogometna reprezentanca je danes, ob 15.00 uri, gostovala v Makedoniji. S…