Včeraj so dekleta odigrala tekme drugega kroga Pokala Slovenije, ki so ponudile kar sedemnjast zadetkov. Že popoldne so v Beltincih padle pokalne prvakinje iz Velenja, nato so v Radomljah domačinke kar z 8:0 odpravile Štajerke, v Ljubljani pa so v razburljivi končnici slavile igralke Velesovega in sicer po izvajanju najstrožje kazni.

TELEING POMURJE 3 : 2 RUDAR ŠKALE
Rogan (9′), Bradić (59′), Zilić (70′ avtogol), Malinić (75′), Sevšek (79′ pen)

V derbiju drugega kroga Pokala Slovenije med pokalnimi in državnimi prvakinjami so krajšo potegnile Velenjčanke. Čeprav rezultat tega ne kaže, napredovanje Beltinčank praktično ni bilo pod vprašajem, tudi v končnici tekme, ko so se Velenjčanke uspele približati. Pomurke so v tekmo krenile odločno in po pravem evrogolu Manje Rogan povedle že v deveti minuti. V nadaljevanju polčasa se mreži nista več zatresli, čeprav so si domačinke pripravile še nekaj priložnosti. Tako so varovanke trenerja Jančarja prednost povišale v 59. minuti, ko je Jadranko Zilić premagala še Biljana Bradić. Dobrih deset minut zatem pa se je velenjska mreža zatresla še tretjič, a se gostje niso predale in so pet minut zatem zaostanek znižale z zadetkom Sanje Malinić, ki je bila uspešna po hitrem protinapadu. Za nekaj negotovosti v zaključnih minutah pa je v 79. minuti poskrbela še Maruša Sevšek, saj je velenjska kapetanka realizirala najstrožjo kazen. Gostujoči ekipi je v izdihljajih srečanja zmanjkalo časa, Pomurke pa so srečanje mirno pripeljale do uspešnega konca in se uvrstile v polfinale.

MOJE-LECE.SI RADOMLJE 8 : 0 MARIBOR
Predanič (3′), Jerina (9′, 16′, 52′, 65′, 70′), Čevnik (21′ pen), Boh (57′)

Radomljanke za razliko od nedeljske tekme proti Krimu tokrat ničesar niso prepuščale naključju, saj so povsem “razbile” Mariborčanke. Slednje so že v prvem polčasu zaostajale za štiri zadetke. Osrednja igralka srečanja je bila vsekakor Kaja Jerina, ki je štajersko mrežo zatresla kar petkrat. Gostujočo mrežo je že v tretji minuti načela Nina Predanič, ki je v nedeljo zadela tudi v Ljubljani, med strelke pa sta se vpisali tudi vratarka Sonja Čevnik, ki je bila uspešna z bele točke in Monika Boh. Kljub vsemu igra Radomelj še ni bila na nivoju, kot si ga želijo videti v domačem taboru. S preskokom igre in dolgimi žogami so si tako Radomljanke priigrale večino priložnosti in z razliko od tekme s Krimom tokrat tudi razvijale igro po obeh bokih. Vijolicam je pri rezultatu 3:0 že nekoliko pošla volja do igre, v drugem delu pa smo lahko videli povsem nerazpoložen Maribor. V gostujočem moštvu velja pohvaliti Živo Hanžič, ki je ena redkih deklet v vijoličnem dresu, ki je poizkušala dvigniti svoje igralke, a je bilo tokrat domače moštvo bilo pretrd oreh.

OLIMPIJA (2:2) 4:6* VELESOVO * po enajstmetrovkah
Boškan (4′), Murić (76′); Lombar (17′, 89′)

Gledalci v Ljubljani, ki so prijetno presenetili in lepo napolnili tribune na Kodeljevem, so imeli kaj videti. Začetek tekme se ni začel po željah Gorenjk. Domači navijači so tako lahko že v četrti minuti srečanja videli zadetek in prvenec Dejane Boškan, ki je odigrala izjemno srečanje. Po vodstvu se je igra nekoliko umirila, igralke Velesovega so odlično zapirale Murićevo, ki je bila v napadu Olimpije ena redkih, ki je povzročala preglavice obrambi Gorenjk. Gledalci so lahko v uvodu spremljali izenačeno srečanje, gostujoče moštvo pa je po uvodu v tekmo vstopilo še bolj agresivno, kar se jim je tudi obrestovalo. Nika Lombar je v 17. minuti odlično sprejela žogo v kazenskem prostoru in z močnim udarcem v desni kot zadela za izenačenje. Po izenačenju smo lahko spremljali nekoliko raztrgano igro, a z nekaterimi lepimi potezami Dejane Boškan na eni in Lucije Kos na drugi strani, so lahko navijači uživali v prijetnem večeru. V prvem polčasu smo tako lahko videli še izjemno priložnost iz prostega strela, ko je zapretila Murić, a je bila včeraj odlična Tjaša Mencinger na pravem mestu in je bila nerešljiva uganka za napad Olimpije. Na drugi strani je iz prostega strela s pravo bombo poizkusila Evelina Kos, a je bila Lucija Mori vselej zbrana. V drugi polčas so bolje krenile Ljubljančanke, vse do zadnje četrt ure srečanja pa ni bilo pravih priložnosti. V 76. minuti je Murić prejela odlično podajo na levi strani igrišča, povlekla v kazenski prostor, preigrala vratarko in žogo porinila v mrežo za vodstvo 2:1. Kljub temu se igralke Velesovega niso predale ter pritisnile na vrata Lucije Mori. Ob tem velja omeniti še ena odlično priložnost Olimpije iz protinapada, a je žoga za las zgrešila okvir vrat. V 78. minuti pa je Murić prejela še drugi rumeni karton, kar je v domačem taboru povzročilo veliko razburjenja. V končnici tekme je po odlični globinski podaji Lucije Kos do žoge prišla Nika Lombar, ki je v slogu največjih nogometnih mojstrov žogo poslala v levi spodnji kot domačih vrat ter Gorenjkam priigrala pomembno izenačenje. Nato je sledila loterija in izvajanje najstrožjih kazni. Nogometašice Olimpije so pri izvajanju strelov z bele točke dvakrat zadele okvir vrat, s čimer so se morale posloviti od pokala. Na drugi strani so igralke Velesovega prikazale zanesljivost, kljub temu, da je bila Lucija Mori blizu obramb, a so bili streli premočni.

Naloži več novic od M. K.

Lara Prašnikar potrdila zmago Eintrachta

Ženska članska ekipa Eintrachta je v 19. krogu nemške Bundeslige gostila FC Nürnberg. Doma…