Članska ženska reprezentanca je tekmovalni premor v SŽNL izkoristila za gostovanje v madžarskem Telkiju. Slovenke so se pomerile z gostiteljicami, domov so se vrnile z remijem, čeprav je že dišalo po zmagi.

Domačinke so povedle že v prvi minuti in z golom Csiszarjeve dobile tudi prvi polčas, a so naša dekleta v nadaljevanju zaigrala precej bolje in v tretji minuti drugega polčasa izid izenačile z zadetkom Mateje Zver. Sredi polčasa, v 68. minuti, je za veselje Slovenk poskrbela še kapetanka Tjaša Tibaut in vse je kazalo na zmago Slovenije, a so Madžarske štiri minute pred koncem po golu Nagyjeve prišle do izenačenja.

“Po slabem prvem polčasu je sledil odličen drugi polčas, ko smo izenačili in povedli. Žal pa smo zmago zapravili v izdihljajih tekme. Na koncu je rezultat pravičen. Čestitke igralkam za prikazano v nadaljevanju tekme,” je srečanje ocenil selektor Rob, ki že z zanimanjem pogleduje proti koncu aprila, ko bodo izžrebane skupine kvalifikacij za svetovno prvenstvo 2019, ki ga bo gostila Francija.

Ob tem velja opozoriti, da nocoj z elitnim krogom kvalifikacij za evropsko prvenstvo pričenja mladinska reprezentanca. Slovenke se bodo ob 19:30 pomerile z Nizozemkami.

MADŽARSKA SLOVENIJA 2:2
Csiszár (1′), Nagy (86′); Zver (48′), Tibaut (68.’)
Slovenija: Čevnik, Kos, Erman, Benak, Kralj, Čonč, Ivanuša, Zver, Tibaut, Žganec, Prašnikar. Igrale so še: Rogan, Prša, Škvorc, Ulbin. Selektor: Damir Rob.

Naloži več novic iz Ženski nogomet

Nov vihar! Skrivnostni investitorji in združitev moške ter ženske ekipe

Ozračje okoli Olimpije, tudi v trenutkih, ko se zdi, da so kot iz pravljice, ne more biti …