Večina nogometašic po jesenskem delu SŽNL že uživa v zasluženem tekmovalnem premoru, le-ta pa se je po včerajšnjem srečanju v Ajdovščini pričel tudi za Ajdovke in Ravenčanke, ki so se pomerile v zaostali tekmi šestega kroga.

AJDOVŠČINA 2:2 FUŽINAR
Kuštrin (64′ pen, 65′); Česnik (27′), Duronjić (81′)

Ravenčanke, ki so v zadnjem jesenskem krogu po Rudarju z golom Vanje Duronjić presenetile še Radomlje, so v prestolnico burje pripotovale brez Sanje Malinić, a v tekmo kljub temu krenile s statusom favoritinj, kar je nenazadnje dokazoval tudi pogled na razpredelnice, saj so mlade Ajdovke doslej edine točke vknjižile v petem krogu, ko so premagale Ankaran. Korošice so v skladu s pričakovanji prevladovale večji del srečanja in imele pobudo, posledično pa so si priigrale veliko priložnosti. Domačinke so pretile z značilno igro na protinapade in preko njih že v uvodnih minutah ogrozile vrata Nike Šapek. Kljub vsemu so v 27. minuti povedle nogometašice Fužinarja, ko Alenko Bric z natančno izvedenim prostim strelom premagala mlada Maruša Česnik. Slednja je sicer zaradi prepovedi igranja izpustila nedeljsko tekmo v Radomljah, a v dvoboju z Rudarjem zaigrala za kadetsko ekipo, kar pa je bilo v nasprotju s pravili, zato je bila zmaga za zeleno mizo dodeljena Rudarju, ki je sicer na igrišču izgubil z 2:0.

Gostujoča zasedba je vodstvo zadržala vse do zaključka prvega polčasa, z minimalno prednostjo odšla na odmor, Primorke pa so udarile po uri igre. V 64. minuti je najstrožjo kazen v izenačenje pretvorila Zala Kuštrin, mladinska reprezentantka pa je zgolj minuto kasneje poskrbela za šok v koroški zasedbi, saj je izkoristila eno od svojih močnih orožij – hitrost. Hčere burje so namreč po hitrem protinapadu v 65. minuti presenetljivo povedle z 2:1. Hitronoga napadalka Ajdovščine je imela nekaj minut zatem priložnost, da dokončno zapečati usodo Korošic, a se je med gostujočima vratnicama izkazala že omenjena Nika Šapek. Ajdovska zasedba je bila za zgrešeno priložnost kaznovana v 81. minuti, ko je nezbranost domače obrambe izkoristila Vanja Duronjić in z izenačujočim zadetkom preprečila poraz Ravenčank, ki so sicer v zaključnih minutah imele priložnost za nov preobrat, a je ostalo pri delitvi točk.

Ajdovke na odmor odhajajo s četrto osvojeno točko, s katero so ujele osmi Ankaran, Ravenčanke pa so z remijem zapravile priložnost, da bi prehitele Radomlje in na tretjem mestu ujele velenjski Rudar. Spomladi se nam torej obeta zanimiv boj za naslov prvakinj kot tudi za uvrstitev v skupno za prvaka.

Naloži več novic iz Ženski nogomet

Muri po avtogolu derbi in vstopnica za finale

Nogometašice Mure so prve finalistke pokalnega tekmovanja za ženske. Črno-bele so v Fazane…