Cerklje so gostile tekmo iz dna lestvice in si z današnjo zmago proti Ajdovščini že zagotovile, da sezone ne bodo končale na zadnjem mestu. Na “derbiju” začelja so slavile s 3:0. Manca Smolnikar v 5. in Hana Feratović v 7. minuti,  sta že v uvodu razblinili sanje Ajdovk po morebitnih prvih točkah letošnje sezone. Končnih 3:0 je v 88.minuti postavila Marcela Kos.

Bolj zanimivo je bilo v Radomljah, kjer so Pomurke naskakovale že 50. zaporedno zmago v 1.SŽNL. V prvem polčasu smo spremljali dokaj izenačen dvoboj, v katerem smo videli 7 zadetkov in tesno vodstvo Pomurja s 3:4. Pomurke so se v drugem polčasu zbrale in postavile končni rezultat 4:8. Blesteli sta Zala Kuštrin (Radomlje) s tremi zadetki in Nina Kajzba (Pomurje) s štirimi. Pomurje si lahko z zmago v naslednjem krogu že zagotovi tudi nov naslov državnih prvakinj.

CerkljeAjdovščina 3:0 (2:0)

Smolnikar (5′), Feratović (7′), Kos (88′)

RadomljePomurje 4:8 (3:4)

Dolenšek (18′), Kuštrin (24′, 31′, 57′); Kajzba (12′, 30′, 71′, 73′), Korošec (15′, 50′), McQuarrie (ag 20′), Kolbl (64′)

Naloži več novic od M. Š.
Naloži več novic iz Ženski nogomet

Lara Prašnikar potrdila zmago Eintrachta

Ženska članska ekipa Eintrachta je v 19. krogu nemške Bundeslige gostila FC Nürnberg. Doma…