Kot smo napovedali, je dvoboj Radomelj in Rudarja ponudil tesen razplet. Radomljanke so obračun z Velenjčankami, ki so zaigrale zgolj z deseterico, dobile z 1:0. Ankarančanke so oslabljenemu Fužinarju, ki lovi skupino za prvaka, odščipnile pomembni točki. Suverene zmage so se razveselili pri vodilni dvojici SŽNL. Pomurje je ugnalo Velesovo, Olimpija pa je na krilih Urške Žganec dobila mestni derbi s Krimom. Ines Krajnc je bila v Ajdovščini osrednja junakinja Maribora.

Mariborčanke so v prestolnici burje hitro povedle z 2:0, v tretji in 16. minuti je bila natančna že omenjena Ines Krajnc. Mladinska reprezentantka je morala zaradi rdečega kartona izpustiti zadnji dve tekmi, a ji je prisilni počitek očitno dobro del. A kljub hitremu zaostanku se žilave Ajdovke niso predale. Z zadetkoma v razmaku dobre minute so hčere burje že v 24. minuti izničile prednost Štajerk. Pred tekmo smo opozarjali na Zalo Kuštrin, prav hitronoga napadalka je v golu Maribora dvakrat matirala Dragano Dodik, ki je med vratnicama zamenjala sicer odlično Saro Lovrec. Izid 2:2 je obveljal vse do odmora, kmalu po vrnitvi na igrišča pa so Mariborčanke zadele še dvakrat ter se z zadetkoma Urše Polše in Ines Krajnc, ki se je razveselila ‘hat-tricka’, prebile do zmage in treh točk.

Še morda nekoliko zanimivejšo srečanje so lahko spremljali gledalci v Ravnah na Koroškem. Fužinar je brez trojice kadetskih reprezentantk – Adrijane Mori, Nike Šapek in Maruše Česnik – gostil Ankaran. Izkušenejše Primorke so domačo zasedbo šokirale že v drugi minuti, ko je Niko Grešovnik premagala Lina Čepak. S tem primorskih presenečenj še ni bilo konec, saj je Alessia Sarnataro podvojila gostujočo prednost, a so Korošice kmalu zatem uspele znižati zaostanek. V 32. minuti je bila natančna Ksenija Živadinović, ki je tlakovala pot do preobrata v drugem polčasu. Po uri igre je za izenačenje namreč zadela Sanja Malinić, ki je izkoristila enajstmetrovko, tri minut pred koncem dvoboja pa je domačo zasedbo povedla v vodstvo. A žilave Ankarančanke se niso predale, saj je Tina Paliska v 89. minuti v domačo mrežo pospravila še tretji zadetek in tako poskrbela za delitev točk, s čimer so si Korošice močno zmanjšale možnosti za preboj v skupino za prvaka.

V ljubljanskem mestnem derbiju so zmajčice stvari hitro postavile na svoje mesto in se na krilih Urške Žganec razveselile nove zmage, s katero so vsaj deloma zacelile rane po nedeljskem porazu v derbiju s Pomurjem. Olimpija je po odhodu Samirja Škrgića zaigrala v nekoliko spremenjeni zasedbi, saj so mesto v začetni enajsterici dobile tudi Marija Čubrilo, Laura Škvorc in Neža Bizjak, ki se je v deveti minuti podpisala pod zadetek za 2:0. Še pet minut pred tem je gostje v vodstvo popeljala Žgančeva, za visoko prednost pa je po pol ure igre zadela še Kaja Eržen. Za nekaj upanja Krimovk je v 36. minuti poskrbela Monika Kastelec, a so zeleno-bele v drugem polčasu dosegle še tri gole. V 58. in 90. minuti je bila še dvakrat natančna Urška Žganec, ki se je še tretjič to sezono razveselila ‘hat-tricka, zmago pa je z golom v 67. minuti dopolnila še Jelena Čubrilo.

Zmago v nedeljskem derbiju so na domači zelenici potrdile tudi Beltinčanke, ki so se v dvoboj z Velesovim prav tako podale s spremenjeno enajsterico. Ob Sari Nemet, ki je zaradi bolezni izpustila tudi tekmo v Ljubljani, sta obračun z deveto ekipo prvenstva izpustili tudi spomladi standardni članici začetne enajsterice, Tijana Krstić in Sara Makovec, ki ima reprezentančne obveznosti. Gorenjke, ki so se postavile na svojo polovico igrišča, so s čvrsto postavitvijo napade domačink odbijale do 12. minute, ko je gostiteljice v vodstvo s 35. zadetkom sezone popeljala Monika Conjar. V 22. minuti je sledilo presenečenje, saj je Velesovo v enem od redkih protinapadov kaznovalo nezbranost v domači obrambni vrsti, Manca Smolnikar pa je s strelom z razdalje poskrbela za nenadejano izenačenje. Vsega sedem minut kasneje so Beltinčanke vnovič vodile, saj je je Eva Kovač premagala svojo vratarko Tjašo Mencingar, ki je sicer zbrala nekaj lepih obramb. V drugem polčasu, ko so Pomurke zapravile še nekaj priložnosti, sta za ugodno prednost zadeli še Manja Rogan, ki je izkoristila najstrožjo kazen, in Špela Kolbl.

Kot smo napovedali že v napovedniku kroga, smo tesen razplet videli tudi v obračunu za tretje mesto. Velenjčanke so imele z gostovanji v Radomljah v preteklosti že nemalo težav, saj sta se dva od skupno treh dvobojev na radomeljski zelenici končala z domačim slavjem z izidom 1:0. Scenarij se je ponovil tudi tokrat, saj je odločitev o zmagovalkah padla v 75. minuti. Takrat je velenjski bunker ‘prebila’ Barbara Kralj ter po slabšem izbijanju z nizkim strelom z razdalje 18 metrov zadela za pomembno zmago domačega moštva, ki se je s tremi točkami prebilo na tretje mesto in si dva kroga pred koncem rednega dela prvenstva praktično že zagotovilo še tri tekme v skupini za prvaka. V skladu s pričakovanji je imel predvsem velenjski strateg Dušan Uršnik precejšnje kadrovske težave, saj je v Radomlje pripeljal zgolj deseterico igralk. Ob izostanku kadetskih reprezentantk Izabele Križaj in Sare Agrež je tekmo izpustila tudi Jadranka Zilić, domači strateg Peter Kristan pa je za pomembno srečanje aktiviral tudi Kajo Jerino in Manco Jereb, ki sta zaigrali v drugem polčasu.

Prvenstvo se bo s tekmami 17. kroga nadaljevalo na praznični torek, 2. maja.

Naloži več novic iz Ženski nogomet

Lara Prašnikar potrdila zmago Eintrachta

Ženska članska ekipa Eintrachta je v 19. krogu nemške Bundeslige gostila FC Nürnberg. Doma…