Prvak 2. SNL in novinec med prvoligaši Zavrč nadaljuje z zmagami na pripravljalnih obračunih. Po zmagi proti drugih ekipi ruskega Anzhija, porazu s selekcijo SPINS in visoki zmagi proti ptujski Dravi, ki so ji v finalu pokala MNZ Ptuj zabili kar deset zadetkov, je tokrat moral premoč priznati še hrvaški prvoligaš Slaven Belupo iz Koprivnice, ki je pred dnevi s 3:1 odpravil celjskega prvoligaša.

Tekmo v Zavrču so pod umetno razsvetljavo bolje pričeli domači nogometaši, ki so preko Jožeta Benka povedli že v 6. minuti. Koprivničani so sicer v 32. minuti uspeli izenačiti ter pet minut kasneje tudi povedli, kljub vsemu pa osmouvrščena ekipa hrvaškega prvenstva na odmor ni odšla s prednostjo, saj je v sodnikovem podaljšku zadel branilec Zavrčanov Boris Sambolec. V drugem polčasu sta mreži mirovali vse do 80. minute, ko je končni izid srečanja postavil Doris Kelenc in tako Zavrču zagotovil novo prestižno zmago.

Že v nedeljo pa čaka varovance trenerja Viktorja Trenevskega obračun s ponosom Dalmacije, splitskim Hajdukom, ki se na novo sezono pripravlja pod mariborskim Pohorjem. Tekma se bo v Zavrču pričela ob 20. uri, brez dvoma pa lahko tudi tokrat na obronku Haloz pričakujemo zanimivo srečanje.

ZAVRČ 3:2 SLAVEN BELUPO
Strelci za Zavrč: Benko (6), Sambolec (45+2), Kelenc (80); Matoš (32, 38)
Zavrč: Fink, Kurbus, Sambolec, Roškar, S. Čeh, Brlečić, A. Čeh, Matjašič, Fuček, Benko, Golubar. Igrali so še: Bešenić, Kokol, Kuserbanj, Letonja, Kelenc, Dugolin, Kouter, Sreš, Buzeti, Murko. Trener: Viktor Trenevski