[leagueengine_show_match lid=7 sid=8 mid=582]

Domžalčani nadaljujejo s spodbudnimi rezultati v spomladanskem delu sezone, po remiju v Novi Gorici in zmagi v Novem mestu, so se predstavili še domačim gledalcem, ki so predvsem v drugem polčasu videli kar nekaj priložnosti. Moštvo iz Zavrča po tretjem spomladanskem porazu sicer ostaja peti, a se lepa prednost pred zasledovalci topi. Varovanci trenerja Orehovca so v domžalskem Športnem parku v napadu pokazali premalo, bilo je preveč anemičnosti, da bi lahko v Domžalah upali vsaj na točko.

Prvo priložnost so si pripravili nogometaši Domžal, Živec je v 13. minuti v ogenj poslal Janžo, ki je s predložkom iz leve strani igrišča zaposlil Aneffa, ki se pred golom gostov ni znašel najbolje in izid je ostal 0:0. Že minuto kasneje pa so domači povedli, na levi strani igrišča sta kombinirala Majer in Parker, slednji je žogo spravil do Živca, ki je iz 20 metrov neubranljivo sprožil v levi spodnji kot gostujočega vratarja Bešenića, ki je bil sicer blizu obrambe. V prvem polčasu se ni več dosti dogajalo, omeniti velja le še poizkus A. Čeh, ki je v 31. minuti izvedel prosti strel slabih 17 metrov od domačih vrat, a meril točno v naročje domačega vratarja Vidmarja.

Tudi drugi polčas so prvi zapretili domačini, znova je bil v ospredju Živec, ki je na uvodnih tekmah spomladanskega dela sezone v izvrstni formi. 22-letni Primorec je po dolgem prodoru streljal iz leve strani kazenskega prostora, meril v daljši vratarjev kot, a je žoga ob levi vratnici zgrešila domača vrata. Minuto kasneje je po uspešnem preigravanju iz razdalje 30 metrov zaključil Šafarić, a meril visoko preko domačega gola. Domači čuvaj mreže Vidmar v 60. minuti tekme ni imel kaj dosti dela niti s poizkusom rezervista Smrekarja, ki je meril iz kakšnih 22 metrov. Nato so pobudo prevzeli gostitelji, v 65. minuti je po globinski podaji Parkerja do strela iz desne strani kazenskega prostora prišel Korun, a je močan poizkus Bešenić odbil v kot. Minuto kasneje nekaj razburjenja na domačih tribunah, a je Bešenić ob izletu iz svojih vrat na črti kazenskega prostora žogo izbil pred Parkerjem, ki se je sicer znašel na tleh. V 72. minuti pa so Domžalčani podvojili svojo prednost, rezervist Požeg Vancaš je uspešno preigraval na desni strani igrišča in podal do Husmanija, ki je opazil, da je Bešenić šel malce iz vrat, kar je makedonski vezist kaznoval z lepim strelom preko hrvaškega čuvaja mreže in s pravim evrogolom poskrbel za veselje domačih. Domžalski napadi se kljub dvojnemu vodstvu niso zaustavili, v 78. minuti je Štajerce rešil okvir vrat, saj je Horić po podaji iz kota iz 8 metrov zatresel prečnik. V 81. minuti pa so Domžalčani tri točke potrdili še s tretjim zadetkom, mladi Požeg Vancaš je preigraval na desni polovici kazenskega prostora, žogo z lepo podajo sprožil do Majerja, ki je bil spretnejši od svojega čuvaja in žogo iz 12 metrov ob desni vratnici spravil za hrbet Bešenića, ki je bil sicer znova blizu obrambe. 26-letni vratar Zavrča je pravzaprav eden od redkih v taboru gostov, ki si za prikazano zasluži pohvale, saj je višji poraz preprečil v zaključku tekme, ko je Dobrovoljc z dobrim predložkom pred golom našel osamljenega Jelarja, ki pa darila gostujoče obrambe ni izkoristil, Bešenić je poizkus odbil, v drugo pa je Jelar meril preko vrat.

Zmaga in tri točke so zasluženo ostale na domačem igrišču, čeprav tudi Domžalčani predvsem v prvem polčasu niso prikazali najboljše predstave. V drugem delu srečanja se je igra predvsem po vstopu aktivnega Požeg Vancaša precej razživela in gledalci so lahko videli kar nekaj poizkusov proti završkim vratom. Zavrčani niso bili najbolje razpoloženi in so na tretji letošnji tekmi zabeležili še tretjo ničlo, s katero se je prednost pred šestouvrščenimi Domžalčani stopila na vsega štiri točke. Zavrč v naslednjem krogu znova gostuje, tokrat v Novem mestu, pravtako pa na gostovanje odhajajo tudi nogometaši Domžal, ki jih čaka težak obračun z velenjskim Rudarjem.