V drugem obračunu dneva sta se tokrat pomerila ekipi Aluminija in Tabora, ki pa nista igrala za prav nič, razen za lasten ugled. Že izpadli Kidričani so se od lastnih gledalcev želeli posloviti v slogu, tako da so obračun začeli odločno in v želji po zmagi.

A živahen začetek šumarjev ni trajal dolgo, sežanski Tabor je v 14. minuti namreč povedel. Robert Čakš je lasten odbitek pospravil v mrežo domačih in prikazal žarek upanja pred dodatnimi kvalifikacijami za obstanek v ligi proti Triglavu, ki jih čakajo kmalu. Aluminij je po prejetem zadetku hitro prevzel pobudo, ter si z vladanjem terenu omogočil priložnosti za dosego ponovnega zadetka. Terensko premoč je v 35. minuti izkoristil Kadrić in tako izenačil izid tik pred polčasom.

Prevlado na igrišču so domači stopnjevali in znova zabili, ko se je med strelci presenetljivo znašel branilec Tin Martić, s tem pa dosegel drugi gol v letošnjem prvenstvu. Prava goliada, ki je zaznamovala današnji dan v Prvi Ligi, se je nadaljevala tudi na drugem koncu igrišča – Tabor je namreč znova poravnal rezultat. Mateo Monjac je bil najspretnejši v kazenskem prostoru Aluminija in še pred uro igre so padli kar štirje zadetki, kar sicer ni nič presenetljivega, glede na to da gre za eni izmed najslabših obramb lige.

2:2 je bil tudi končni rezultat, s katerim sta obe ekipi zaključili klavrno sezono in eno tistih, na katero bodo v prihodnosti v obeh taborih želeli pozabiti.