V novogoriškem Športnem parku sta se danes za vstop v Prvo Ligo Telemach pomerili ekipi Nove Gorice in Aluminija. Pred tekmo so zmago z vsaj dvema zadetkoma prednosti potrebovali Novogoričani, ki so prvo tekmo izgubili z 3:1. Današnji obračun so začeli odločno, že v 9. minuti je zadel Miroslav Iličić, ki je po zmedi v kazenskem prostoru zatresel mrežo gostov. Tudi v nadaljevanju so odločno krenili v napad, a vodili niso prav dolgo, 27. minuta je namreč prinesla izenačenje. Zadel je Nik Marinšek, ki je spretno izkoristil podajo Danijela Skibe iz strani in vpisal že 24. gol sezone, ki bo morda celo zadnji v Aluminijevem dresu. Gostje so po tem dobili krila, nevarno je bilo še v 33. minuti, a so vrtnice reševale iz golove črte. Na drugi strani je poskušal tudi Ahmetaj, ki je po prostem strelu udaril mimo vrat.

Aluminij je deloval bolje v začetku nadaljevanja, po situaciji ko je bil sam pred vratarjem Gorice, je Brest v 59. minuti stresel le prečko. Nato pa se je (prepozno) začela goriška ofenziva, nevarni so bili Velikonja, Ahmetaj in Selimović, na pravem mestu je bil vselej vratar Banić. Tekma se je končala z neodločenim izidom, 1. SNL pa bodo naslednjo sezono igrali pri Aluminiju.

GORICA – ALUMINIJ 1:1 (1:1) – skupno 4:2 za Aluminij
M. Iličić 9.; Marinšek 27.

Gorica: Likar, Krajnc (Andrejašič 57.), Hrka, Selimović, Mlakar, Petrović (Velikonja 66.), Ahmetaj, Jukić (Ankrah 46.), Juncaj (Karrica 57.), Kolobarić (72. Marinič), M. Iličić.

Aluminij: Banić, Jovan, Koblar, Schaubach, Martić, Jagić, Gorenak (Crnčec 68.), Brest (Grajfoner 98.), Marinšek (Baskera 82.), Šturm (Katuša 68.), Skiba (Čavara 82.).

Sodnik: Rade Obrenović (Ljubljana)

Naloži več novic od Jure Vitulič

V petek ob 17.30 bodo nogometaši Maribora pred praznimi tribunami Ljudskega vrta gostili R…