Pristaši Olimpije se pripravljajo na jutrišnje slavje prvega naslova državnega prvaka. Milan Mandarić, ki je z Rodolfom Vanolijem sklenil novo pogodbo pa je vpregel vse konjske sile in krenil v lov na okrepitev uprave, ki sezono, po tem ko se je klub pred tedni razšel še z Rankom Stojićem, zaključuje kadrovsko močno osiromašena.


Že nekaj časa pa so se v javnosti pojavljale govorice o morebitnih kandidatih za mesti športnega in poslovnega direktorja. Medtem ko je Nenad Protega včeraj za Nogomanio potrdil, da se je z Milanom Mandarićem pogovarjal o prevzemu položaja športnega direktorja, se je v povezavi za mesto poslovnega direktorja zeleno-belih največkrat omenjalo Boruta Arliča. Nekdanji nogometaš, ki je v slovenskem državnem prvenstvu za velenjski Rudar, Šmartno in Domžale odigral 130 tekem, se med zmaje odpravlja kot nekdanji direktor celjskega prvoligaša, v katerem je nekaj časa opravljal tudi naloge tehničnega vodje. 41-letni Arlič je danes tudi uradno “prestopil” v vrste Olimpije, z deloma pa bo pričel v začetku junija.

“Na začetku bi rad povedal, da sem kot športnik – bivši nogometaš in sedaj klubski delavec – zelo vesel, da sem dobil priložnost sodelovati v tako odgovornem in velikem projektu, ki ga je pred letom dni začel predsednik kluba, g. Milan Mandarić. Zame osebno je to potrditev dosedanjega dela in obenem dokaz, da se vložena energija, čas ter pošten odnos do dela in sodelavcev prej ali slej poplača. Še bolj pa me veseli dejstvo, da je to prepoznal nekdo, ki ima dolgoletne nogometne izkušnje na najvišji profesionalni ravni. Pred mano je veliko dela, saj so zastavljeni cilji zelo visoki oziroma se z naslovom prvaka vse skupaj šele dobro začne. V naslednjih tednih bomo skupaj s sodelavci storili vse, da bo NK Olimpija Ljubljana tudi na organizacijski ravni postal klub, ki bo zgled v slovenskem nogometnem prostoru. Prepričan sem, da bomo kos vsem izzivom, ki klub čakajo v prihodnosti,” je po podpisu triletnega dogovora dejal novi poslovni direktor Olimpije.

Pozimi je imela Olimpija srbsko triperesno deteljico, zdaj se je Srbu in Italijanu pridružil še prvi od verjetno dveh Slovencev. (Foto: SPS/nkolimpija.si)

Kot že zapisano, je Olimpija sodelovanje podaljšala tudi z Rodolfom Vanolijem, ki je zmaje vodil v zadnjih štirih krogih letošnjega prvenstva. Italijan, ki je šele drugi tuji strokovnjak, ki se veseli naslova slovenskega prvaka, je podpisal dveletni dogovor. “Biti del velike zelene družine in njene zgodbe o uspehu je nekaj, kar me navdaja z velikim zadovoljstvom in obenem odgovornostjo, saj se še kako dobro zavedam, da nas v naslednjih tednih in mesecih čaka ogromno napornega dela na vseh področjih. Še posebej bi se rad zahvalil predsedniku kluba Milanu Mandariću in ostalemu klubskemu osebju za izkazano zaupanje in podporo. V veliko čast mi je, da bom še naprej del te čudovite zgodbe o uspehu, za katero močno verjamem, da je lahko še uspešnejša. Osebno ne čutim nikakršnega pritiska, saj sem že ob samem prihodu v Olimpijo poudaril, da me zanimajo zgolj zmage in uspehi. Vrhunskega moštva pa si ni moč zamisliti brez izjemnih navijačev, ki so nas podpirali v dobrem in slabem. Prepričan sem, da nas v prihodnje čakajo še lepše stvari,” je nekdanji strateg Kopra dejal za klubsko spletno stran.

“Borut Arlič pa je izjemno nadarjen nogometni delavec, ki mi bo s svojimi izkušnjami nedvomno v veliko pomoč. Gre za elokventnega, marljivega in visoko profesionalnega strokovnjaka, pri njegovem imenovanju pa je pretehtalo dejstvo, da je že vrsto let aktivni udeleženec v slovenskem klubskem nogometu,” pa je o novi pridobitvi zeleno-belih dejal Milan Mandarić.

  • Ajaxov talent podpisal za Celje

    Nogometni klub Celje je z navdušenjem naznanil podpis pogodbe z Jahnoahom Markelom, 21-let…
  • Zmaji dobili novega člana

    Nogometni klub Olimpija je okrepil svoje vrste z novim igralcem. Gre za 23-letnika iz Nemč…
  • Znani so pari za sezono 2024/25

    Danes ob 12:00 je na sedežu Nogometne zveze Slovenije potekal žreb parov za sezono 2024/25…
Naloži več sorodnih novic
Naloži več novic od Peter Dominko
Naloži več novic iz Prva Liga

Dodaj odgovor

Poglejte še

Ruski čarovnik nazaj v 1. SNL: Egor Prutsev se vrača

Celjani so se po odhodu Ivana Brnića hitro odzvali in našli rešitev za drugi del sezone. V…