Domžalčani so včeraj dobili tudi drugo pripravljalno srečanje. Po Radomljah so varovanci trenerja Luke Elsnerja ugnali še celovško Austrio, ki se v letošnji sezoni dokazuje med avstrijskimi drugoligaši. Za zmago z izidom 2:1 sta bila dovolj avtogol Stefana Schwedingerja in mojstrski zadetek Matica Črnica.

Mariborčan, ki je bil vpleten že v akcijo za prvi zadetek, je neubranljivo sprožil z razdalje 25 metrov. Gostujoči vratar Andreas Leitner je lahko žogo zgolj s pogledom pospremil v zgornji levi kot svojega gola. V nadaljevanju bi lahko Domžalčani dosegli še kakšen zadetek, a je ob polčasu ostalo pri rezultatu 2:0, gostje pa so z golom Zakanyja, ki je v polno meril po podaji Rajka Repa, znižali zaostanek. Domači strateg Luka Elsner je bil na predstavo v drugem polčasu kar nekaj pripomb. “Zgodilo se je tisto, kar mi je najmanj pri srcu. Organizacija v igri je razpadla in ko se to zgodi, igralci igrajo po svoje, začnejo delati individualne napake, slabo stojijo na igrišču, ne dobivajo dvobojev… To je bila voda na mlin Avstrijcev, saj smo igrali gor dol in kdo bo dal več golov. Prejeti bi morali vsaj tri in enega doseči, s čimer bi bili rezultatsko bistveno manj uspešni. Drugi polčas je bil pod vsako kritiko. Nekateri igralci so imeli težave že z odnosom in na takšnim tekmah se delajo zaključki ter gradi mnenje o posameznikih. Nekateri si s takšnimi predstavami kopljejo jamo, drugi pa pridobivajo pozitivne točke. Vedno si želim zmage in nekateri tega sporočila enostavno niso razumeli,” je domači strateg dejal za klubsko spletno stran.

Domžalska zasedba bo naslednjo pripravljalno srečanje odigrala v soboto, ko se bo prav v Celovcu pomerila z Wolfsbergom, trenutno zadnjeuvrščenim klubom avstrijske Bundeslige.