Domžalčani so drugi del priprav v Umagu zaključili z gostovanjem na reški Rujevici. Rumeni so se udarili z vodilno ekipo hrvaškega prvenstva, ki se je pred dnevi s priprav na Portugalskem vrnila s tremi zmagami in brez prejetega zadetka.

Tokratna slika je bila nekoliko drugačna, v odprtem dvoboju, ki je ponudil precej možnosti za hitre protinapade, so se morali varovanci trenerja Matjaža Keka pošteno potruditi, da so podaljšali niz neporaženosti. Rečani tako kot jeseni, tudi v pripravah niso izgubili, tokrat pa so ob polčasu zaostajali za dva zadetka. Domžalčani so povedli v 11. minuti, ko je Žan Majer na polovici Rečanov prestregel slabo podajo, sam stekel proti vratarju Prskalu in ga matiral s strelom v bližnji kot. Prskalo je drugič klonil v 34. minuti, ko je bil po natančnem predložku z leve strani igrišča od domačega vratarja hitrejši Petar Franjić.

V drugem polčasu pa je lahko osrednja tribuna Rujevice spremljala preobrat domače zasedbe, ki se je pričel v 54. minuti. Ante Kulušić, ki se je Rečanom pridružil pred dnevi, je v igro vstopil pred začetkom drugega polčasa. Izkušeni branilec je po devetih minutah igre zadel po zmedi pred golom Golubovića, ki je prvi poskus gostiteljev odbil, a je žoga končala pri Kulušiću, ta pa jo je z bližine potisnil v domžalsko mrežo. Zgolj šest minut kasneje se je kvarnerska zasedba veselila izenačenja, po predložku z desne so domžalski branilci na drugi vratnici pozabili na Gavranovića, ki je v polno meril po strelu z glavo.

V zadnji tretjini dvoboja smo spremljali odprto igro, ki je ponudila obetavne akcije na obeh straneh. Pri Domžalčanih je bil dvakrat najbolj nevaren Firer, prvič je po natančno izvedenem prostem strelu dobro posredoval vratar, po podaji s kota pa je bil Rogatčan za las prekratek. Kazen za zapravljeno priložnost je prišla v sodniškem dodatku, po novi prekinitvi. Domžalčani po kotu žoge niso uspeli izbiti, ta je končala pri Kulušiću, ki jo je v slogu napadalcev pospravil v domžalsko mrežo in zadel za končnih 3:2.

RIJEKA – DOMŽALE 3:2
Kulušić (54′), Gavranović (60′, 90+’); Majer (11′), Franjić (34′)
Domžale – začetna enajsterica: Golubović, Širok, Blažič, Dobrovoljc, Balkovec, Husmani, Vetrih, Majer, Franjić, Volarič, Bratanović. Trener: Simon Rožman.
Rijeka – začetna enajsterica: Prskalo, Ristovski, Zuta, Črnic, Elez, Šofranac, Gorgon, Andrijašević, Maleš, Mišić, Vešović. Trener: Matjaž Kek.