[leagueengine_show_match lid=7 sid=8 mid=573]

Savinjsko-šaleški derbi so še petič v tej sezoni dobili Velenjčani, ki so pred tem dvakrat slavili v prvenstvu in z dvema zmagama v četrtfinalu pokala napredovali v polfinale. Za razliko od prejšnjih ligaških obračunov, so si nogometaši obeh moštev tokrat pripravili obilo lepih priložnosti, zato dobrih tisoč gledalcev ni smelo biti razočaranih. Trenerja obeh ekip lahko veseli tudi podatek, da so nogometaši prekinili strelski post, ki je pri Velenjčanih trajal 147 minut, pri Celjanih pa kar 336 minut.

V prvih minutah obračuna smo spremljali enakovredno srečanje, prvi je pri domačih zapretil Žurej, a meril mimo vrat, medtem ko je domača obramba izbila nevaren predložek prodirajočega Črnčiča. Strateg gostov Javornik je bil zaradi poškodbe Kašnika že po 20 minutah igre prisiljen v prvo zamenjavo, namesto 27-letnega Korošca je v igro vstopil Bubalović. Po menjavi so v 26. minuti prvič resno zapretili tudi gostje. Firer je z lepo podajo zaposlil Črnčiča, ki je iz voleja sprožil iz leve strani kazenskega prostora, a na svojo žalost zatresel le zunanji del mreže. Pet minut za tem so zagrozili tudi domačini, Bajde je po prodoru silovito sprožil iz 25 metrov, Rozman pa je žogo odbil preko svojih vrat. V naslednji minuti je poizkus Gobca končal za golom, v 34. minuti pa so si super priložnost pripravili Velenjčani. Krefl je izsilil prekršek Žagarja na levi strani igrišča, prosti strel je izvedel Klinar, ki je z dolgim predložkom pred golom našel Črnčiča. Slednji je iz 10 metrov sprožil z glavo, Kotnik je žogo odbil točno na nogo Knezovića, ki pa je žogo iz 7 metrov poslal preko gola. Celjani so do konca prvega polčasa poizkušali še štirikrat, a so streli Vrhovca, Zajca, Žureja in Bajdeta zgrešili okvir vrat.

Začetek drugega polčasa je pripadel knapom, ki so si v 52. minuti priigrali novo veliko priložnost. Hitri in nepopustljivi Klinar je pred golom našel Firerja, ki je sprožil iz 6 metrov, a se je izkazal vratar Kotnik, ki pa je bil brez moči nekaj sekund kasneje, ko je po kotu iz desne strani žogo v mrežo spravil prav Firer. Vsega dve minuti kasneje so Velenjčani podvojili prednost, po visoki žogi Klinarja je pred kazenskim prostorom slabo izbijal Žagar in žogo “dostavil” na nogo Črnčiča, ki je iz leve strani kazenskega prostora meril v daljši kot in z lepim zadetkom pod stičiščem vratnice in prečnika Rudar povedel v vodstvo z izidom 2:0. Celjani se niso predali in zaostanek znižali že v 57. minuti, ko so si priborili prosti strel dobrih 18 metrov od gola. K žogi je pristopil Gobec in žogo med živim zidom poslal v gol nemočnega Rozmana. Celjani so se nato podali v lov na izenačenje in v 60. minuti nevarno zapretili preko Žureja, ki je izkoristil nepazljivost gostujoče obrambe in se po globinski podaji Zajca znašel sam pred vratarjem Rozmanom, ki pa je pravočasno krenil iz vrat in celjskega napadalca oviral do te mere, da je slednji zadel le zunanji del mreže. V 74. minuti je za domače po odbiti žogi iz razdalje poizkusil še Jugović, a tudi on zgrešil okvir vrat, dve minuti kasneje pa je Črnčič s predložkom iz desne strani igrišča zaposlil Firerja, ki pa je tokrat žogo poslal preko celjskega gola. Slednji je bil včeraj dobro razpoložen in znova zagrozil le minuto kasneje, ko je po udarcu iz desne strani kazenskega prostora zatresel zunanji del mreže. V zaključku tekme so Celjani še dvakrat zapretili preko Žureja, ki je prvič meril preko gola, v drugo pa je poizkus odbil Rozman. Peto medsebojno srečanje Celjanov in Velenjčanov v tej sezoni se je še petič končalo s slavjem Velenjčanov.

Velenjčani kljub zmagi ostajajo peti, a so prednost pred Domžalčani in Ljubljančani povečali na devet točk, za drugouvrščenim Koprom, ki je remiziral v Ljudskem vrtu, pa varovanci trenerja Javornika zaostajajo za vsega dve točki. Obeta se nam torej še zanimivo nadaljevanje prvenstva, saj bo zagotovo zanimivo tudi v spodnji polovici, kjer imajo Celjani pred devetouvrščeno Krko, ki je slavila v Ljubljani, še štiri točke zaloge. Velenjčani bodo v naslednjem krogu na domačem igrišču gostili Kranjčane, medtem ko Celjani odhajajo na težko gostovanje v Koper.