Nogometaši Domžal, še vedno vodilna ekipe, počasi izgublja začetni nalet. Tokrat so se pred domačimi gledalci pomerili proti velenjskemu Rudarju, katerega zgodba je, vsaj na začetku sezone, povsem drugačna in se je šele začel dobro pobirati. Tekma se je končala z 1:1, oba gola sta padla v prvem polčasu, oba iz prekinitve. Povedli so gostje z izjemnim prostim strelov Jahića, za domače pa je iz najstrožje kazni zadel Uroš Korun. Domžalčani imajo sedaj ob tekmi več tri točke prednosti pred Mariborom, Rudar pa je na sedmem mestu in za vodilno ekipo zaostaja velikih petnajst točk.

Tekmo so bolje pričeli domači igralci, ki so verjetno želeli priti do hitrega vodstva, kar bi nekoliko spremenilo načrte Rudarja. Toda vseeno si varovanci Luke Elsnerja večjih priložnosti niso priigrali, na njihovi strani je bila zgolj večja posest žoge. Prvo priložnost so si priigrali v deseti minuti, ko je po lepi akciji in povratni podaji Aneffa zaključil Majer, toda gostujoči branilci so dobro posredovali in obvarovali svojega vratarja. Gostje so poizkušali predvsem s streli iz razdalje, v 17. minuti je bil nenatančen Plesec, deset minut kasneje pa je evrogol zabil Jahić. Toda še prej so bili nevarni Domžalčani, ko je po podaji Parkerja Veljko Simić prišel povsem sam pred vratarja Rozmana, ga poizkusil premagati z lob udarcem, a se vratar Rudarja ni dal. Nato pa je prišla 27. minuta in velemojstrsko izveden prosti strel Senada Jahića. Žogo si je nastavil kakšnih tridesetih metrov in udaril izjemno močno, še bolj natančno, ter premagal Vidmarja, ki ni dosegel žoge, katera je zletela v spodnji levi kot njegovih vrat. Toda Domžalčani so hitro odgovorili in že pet minut kasneje prišli do izenačenja. Domači so izvedli kot, žoga se je odbila do Skubica, ki je poizkusil z razdalje, zadel v roko Džinića in sodniku ni preostalo drugega kot, da pokaže na najstrožjo kazen. K žogi je pristopil Korun in žogo rutinirano poslal v levo stran Rozmanovih vrat. Po izenačenju so Domžale nekoliko padle v igri in Rudar je spet zagospodaril na igrišču. Nekajkrat so streljali od daleč, toda Vidmarja več niso uspeli premagati. Drugi polčas je bil precej bolj miren kot prvi. Največjo razburjenje na igrišču smo videli v 63. minuti, ko je gostujoči napadalec Dragan Jelić grobo štartal na Erika Janžo in potem tudi močno protestiral, za kar je dobil direktni rdeči karton. Po izključitvi Jelića so Domžale pričakovane prevzele pobudo na igrišču, toda zmage si niso uspeli priigrati. V 71. minuti so se v eni redkih akcij znašli gostje, za katere je zaključil Klinar in pošteno namučil Vidmarja. Štiri minute kasneje pa so najlepšo priložnost za zmago zapravili domači. Požeg Vancaš je preigraval na sredini in podal na levo do Janže, ki je idealno zaposlil Majerja, toda njegov sicer odličen strel je z lepo parado obranil Rozman in poskrbel, da je njegova mreža v drugem delu ostala nedotaknjena.