Zadnji obračun sobotnega sporeda 17. kroga Prve lige Telekom Slovenije se je končal z zmago Velenjčanov. Ti so sicer še med polčasom zaostajali z 1:0, potem ko je po kotu Srečkovića zadel Hadžić, ki pa je bil v 63. minuti po drugem rumenem kartonu tudi izključen. Še pred tem so knapi prišli do izenačenja. V sedmi minuti nadaljevanja je predložek Firerja in nepozornost Gregoriča izkoristil Bolha. Z igralcem več gostje niso imeli zahtevne naloge, Rudar je v vodstvo v 73. minuti tekme popeljal Krefl, potem ko je imel veliko prostora na levi strani kazenskega prostora, zmago pa je v predzadnji minuti srečanja potrdil Trifković, ki se je veselil prvega zadetka po povratku v Velenje. Velenjčani, ki so na Bonifiki slavili prvič po petih letih, so se z zmago tudi točkovno izenačili s Koprčani, obe ekipi imata po 17. krogu na svojem računu 22 točk.

V srečanje so bolje krenili Koprčani, ki so si prvo priložnost priigrali v četrti minuti, ko je Srečković poslal odličen predložek z leve strani igrišča, Štromajer pa je z glavo zgolj nastreljal Rozmana in žoga je končala le v kotu. Nadaljevanju tekme je bilo mirnejše in brez priložnosti, sodnik Žganec pa je Velenjčanom v 10. in 12. minuti pokazal dva rumena kartona, porumenela sta Kocić in Klinar. Domači so povedli v 20. minuti, ko je s kota podal Srečković, pred golom pa je bil najvišji Hadžić, ki je žogo preusmeril v mrežo in se veselil še tretjega zadetka v letošnji sezoni, prvega po osmem krogu, ko je ravno tako zatresel velenjsko mrežo. Gostje so po zaostanku zaigrali nekoliko podjetneje in domače potisnili pred lastni kazenski prostor, a si resnejših priložnosti niso uspeli pripraviti. V 26. minuti je za Rudar kot prvi sprožil Trifković, a Hasić ni imel težav z obrambo, Babić je tik pred koncem zgrešil okvir vrat, še najlepšo priložnost je imel v 40. minuti Stjepanović, potem ko je Hadžić na robu kazenskega prostora podrl Klinarja, po prostem strelu in gneči v kazenskem prostoru pa se je do žoge ob desni vratnici prebil Stjepanović, a je Hasić pravočasno krenil iz svojih vrat. Domači so si edino priložnost po zadetku pripravili v 42. minuti, ko pa Štromajer znova ni uspel izkoristiti uporabnega predložka in je z glavo zgrešil mimo vrat.

Drugi polčas se je pričel po željah Velenjčanov, saj so knapi do izenačenja prišli že v sedmi minuti nadaljevanja. Firer je z desne strani igrišča poslal predložek na daljšo vratnico, kjer je Bolha prehitel nepozornega Gregoriča in z bližine žogo spravil za hrbet Hasića, ki ravnotako lahko posredoval bolje. Koprčani so nevarno zapretili deset minut kasneje, v 62. minuti, ko je Lotrič po levi strani igrišča hitro krenil na gostujočo polovico in s prekrasno dolgo diagonalno globinsko podajo na desni strani kazenskega prostora zaposlil Pučka, ki pa ni izkoristil darila Prekmurca, streljal v bližnji kot, a zatresel zgolj zunanji del mreže. Le nekaj trenutkov kasneje so Koprčani nadaljevali z igralcem manj. Strelec zadetka Hadžić je po novem prekršku nad Klinarjem prejel še drugi rumeni karton in moral pod predčasno prho. Čeprav so Koprčani v uvodnih minutah po izključtvi nekajkrat nevarno krenili v napad, pa so knapi hitro izkoristili igralca več na zelenici. Tekla je 73. minuta, ko je Babić v osčrju kazenskega prostora sprejel podajo z desne strani, nato pa žogo nemudoma podaljšal do prostega Krefla, ki je utekel po levi strani in nato s strelom z dobrih 13 metrov zaključil v spodnji desni kot Hasićevih vrat. Po prehodu v vodstvo so gostje pobudo nekoliko prepustili domačim, ki do priložnosti niso uspeli priti. Še več, po seriji prekrškov na obeh straneh, so Velenjčani v 89. minuti s tretjim zadetkom potrdili preobrat in tri točke. Po kratki podaji s prostega strela, je z roba kazenskega prostora zadel Trifković in postavil končni izid srečanja.