Včeraj so pripravljalno srečanje odigrali tudi nogometaši ljubljanske Olimpije. Zmaji so se v minulih dneh na nadaljevanje sezone pripravljali v Rovinju, s tekmo z Ankaran-Hrvatini pa so Ljubljančani zaključili krajše priprave v hrvaški Istri.

Olimpija je Ankarančane ugnala z izidom 4:0, potem ko je Andraž Šporar že v prvem polčasu v primorsko mrežo pospravil tri žoge. Vrata primorskega drugoligaša je, tako poroča Ekipa24, branil kar rezervni vratar Olimpije Darko Brljak, saj Vlado Badžim podobno kot v tekmi z Gorico znova ni razpolagal z niti enim vratarjem. Šporar je soigralca najprej premagal v 10. minuti, klasičnega hattricka pa se je veselil po zadetkih v 30. in 44. minuti. Zmago je v drugem polčasu dopolnil Miran Burgič, ki je zadel po dobri uri igre. Ljubljanski strateg Darko Karapetrović je bil po visoki zmagi zadovoljen s pristopom svojih varovancev: “Po visokem porazu na Dunaju je današnja zmaga dobrodošla, saj smo vse bližje zaključku priprav za spomladanski del sezone. Fantje se zavedajo pomembnosti trenutka, saj so proti manj kakovostnemu nasprotniku pristopili maksimalno angažirano ter z veliko željo po zmagi. Jutri nas čaka prost dan, od ponedeljka dalje pa bomo počasi začeli razmišljati o Radomljah.”

OLIMPIJA 4:0 ANKARAN HRVATINI
Šporar (10′, 30′, 44′), Burgič (60′)
Olimpija: Šeliga, Fink, Mitrović, Delamea Mlinar, Lazevski, Kapun, Matić, Babić, Zajc, Šporar, Henty. Igrali so še: Rodić, Baskera, Ivančić, Bajrić, Spahija, Ćoralić, Zarifović, Gajić. Trener: Darko Karapetrović.

Naloži več novic iz 2. liga

Derbi po preobratu pripadel Mariboru

Olimpija je danes, ob 18.30 uri, v zaostalem 26. krogu Prve lige Telemach, gostila Maribor…