SNPortal enajsterica 26. kroga PLTS: Vasja Simčič (Luka Koper); Nejc Skubic (Domžale), Amir Dervišević (Maribor), Dejan Trajkovski (Domžale); Josip Fuček (Krka), Klemen Bolha (Rudar Velenje), Dino Martinović (Gorica), Benjamin Verbič (Celje);  Aleksandar Rodić (Olimpija Ljubljana), Mitja Lotrič (Luka Koper); Ezekiel Henty (Olimpija Ljubljana)

SNPortal enajsterica 26. kroga Prve lige Telekom Slovenije
[team1]

V gol idealne enajsterice smo tokrat postavili koprskega čuvaja mreže. Izkušeni Vasja Simčič se je v Velenju izkazal z nekaj odličnimi obrambami, živce pa je paral predvsem Klemnu Bolhi, ki je kar trikrat nevarno sprožil, a se je nekdanji vratar Gorice izkazal vselej in svoje soigralce obdržal v boju za točko, ki jo je z dvema zadetkoma priboril Mitja Lotrič.

Ker so za razliko od branilcev tokrat precej bolj izstopali vezisti, smo v obrambno vrsto postavili kar Amirja Derviševića, ki je večino srečanja s Krko sicer odigral na sredini igrišče, po izključitvi Marka Šulerja pa se je odlično znašel v vlogi zasilnega branilca. Ljubljančan, ki se je v Maribor preselil prav iz novomeških vrst, je bil ob nevsakdanji postavitvi trenerja Šimundže nekajkrat kreirati tudi igro Maribora, pri čemer pa se je dobro znašel, saj je podelil kar nekaj dobrih žog. Ob bok Derviševiću smo postavili oba bočna branilca Domžal, ki so še tretjič slavile v občinskem obračun z Radomljani. Precejšen zaslug za to gre tudi na pleča Nejca Skubica in Dejana Trajkovskega. Domžalski dvojec je po bočnih položajih dobro prebijal radomeljsko obrambo, Skubic pa je vidno vlogo odigral pri zadetku Juninha, Trajkovski pa je ob zaključku tekme idealno zaposlil Benjamina Morela. Nekdanji nogometaš Maribora se je izkazal še z nekaj natančnimi predložki, ki pa jih soigralci niso uspeli pretvoriti v zadetke.

V Novi Gorici smo spremljali živahno srečanje, ki pa se je končalo z delitvijo točk. Pod oba celjska zadetka se je podpisal Benjamin Verbič, ki je pred dnevi debitiral v članski izbrani vrsti, kar je obetavnemu Vojničanu očitno dalo še dodatnega elana, saj je bil osrednja nevarnost za goriška vrata. Goričani so se po koncu veselili velike točke, Celjanom pa so znova preprečili, da bi se po osmih letih veselili prve zmage na severu Primorske. Eden od junakov remija je bil tudi povratnik Dino Martinović, ki je sredi prvega polčasa Gorico povedel v vodstvo, potem ko je izkoristil slabše izbijanje gostujočih branilcev, v izdihljajih srečanja pa je z natančnim predložkom pred golom Celja našel osamljenega Vetriha, ki je z glavo zadel za končnih 2:2. Nenadejane točke so se na gostovanju v Ljudskem vrtu veselili tudi Novomeščani. Eden najvidnejših in najaktivnejših v gostujočem taboru je bil Josip Fuček, ki je v prvem polčasu poskusil z dvema nevarnima streloma z roba kazenskega prostora, v uvodnih minutah drugega polčasa pa je z lepim predložkom žogo nastavil Žigi Kastrevcu, ki je poravnal izid in postavil temelje za kasnejše vodstvo. Strelski post so v tekmi s Koprčani prekinili tudi Velenjčani, ki so sicer znova ostali brez prve pomladanske zmage. Razplet srečanja bi lahko bil povsem drugačen, če bi eden od treh strelov Klemna Bolhe končal v koprski mreži. Šmarčan je bil kljub dejstvu, da se ni uspel vpisati med strelce, najbolj razpoložen knap, a mu je veselje s tremi odličnimi obrambami tokrat preprečil že omenjeni Simčič.

Bolhi ni uspelo doseči zadetka, zato pa se je veselil Mitja Lotrič. Če smo bolj natančni, se je Prekmurec veselil kar dveh zadetkov, oba pa bi mu zavidali tudi največji mojstri okroglega usnja. V prvem polčasu je s strelom s 25 metrov dokazal, da se v njegovih nogah skriva dinamit, v drugem polčasu, ko je znova poravnal izid, pa se je izkazal še z odlično odmerjenim udarcem v zgornji levi kot velenjskih vrat, ko je žogo v elegantnem slogu spravil preko domačega vratarja Matjaža Rozmana. Barve Olimpije, ki je pred domačimi gledalci ugnala Zavrč, tokrat zastopata dva napadalca, čeprav je zavidanja vredna mojstrovina uspela tudi Mihi Zajcu. A za odtenek bolje sta izstopala Aleksandar Rodić in Ezekiel Henty, ki po zimski menjavi okolja blesti v polnem sijaju in dokazuje, da je odlična zamenjava za nedavno še poškodovanega Šporarja. Robustni Nigerijec je že v uvodnih minutah izkoristil natančno globinsko podajo Rodića in jo pretvoril v zadetek, podobno priložnost pa je imel tudi po pol ure igre, a je dvoboj iz oči v oči dobil završki vratar Petrović. V dobri uri igre je dobro predstavo prikazal tudi Rodić, ki je ob asistenci Hentyju dvakrat poizkušal tudi sam, a tokrat ni zadel končnega cilja.