5. krog Prve Lige Telemach se je nadaljeval v Murski Soboti, kjer sta si nasproti stala ekipi domače Mure in Tabora Sežane. Obračun na Fazaneriji je spremljalo okoli 1000 gledalcev, domači pa so bili pred tekmo precej favorizirani.

Tako so tekmo domači tudi začeli, že v prvi minuti je poskušal Shabanhaxhaj, a izkazal se je letos odlični Jan Koprivec. Dolgo časa so pletli mrežo okoli gostujočih vrat, izvrstni Taborov vratar pa je še naprej dobival individualne dvoboje proti nogometašem Mure. Potem pa je sledil šok, Kaiu Cipotu je zmanjkalo tal pod nogami, zmedo v obrambi čarno-bejlih pa je izkoristil Stanković in poskrbel za presenetljivo vodstvo Sežančanov v 25. minuti. S trdno obrambo in zbranim Koprivcem so minimalno prednost zadržali do polčasa.

Mura je tako tudi v drugi polčas vstopila odločno. Že v 4. minuti nadaljevanja so se oddolžili Taboru, za izenačenje je poskrbel Cipot, ki je sicer zakrivil prvi zadetek. Nadaljevanje je bilo malce manj udarno, še najbližje golu je bil v 61. minuti Shabanhaxhaj, ki pa je za las zgrešil vrata Koprivca. A nov šok je sledil kmalu, udaril je Milan Kocić, ki je lepo stekel v prostor in žogo poslal ob bližnji vratnici za novo vodstvo Tabora. 20 minut do konca je Mura tako spet potrebovala loviti rezultat.

To je vztrajnim Prekmurcem tudi uspelo. Aktivni Shabanhaxhaj je po odbitku v zadnjih trenutkih tekme poskrbel za izenačenje na 2:2, ko je po rahli nepazljivosti po obrambi Koprivca žogo pospravil v mrežo in tako postal junak Murinega lova na točko.

2:2 je bil tudi končni rezultat srečanja, po njem obe ekipi ostajata zgolj pri eni prvenstveni zmagi v tej sezoni.

MURA − CB24 TABOR SEŽANA 2:2 (0:1)
K. Cipot 48., Shabanhaxhaj 91.; Stanković 25., Kocić 68.

Mura: Obradović, Beganović, K. Cipot, Kobie, Pucko, T. Cipot, Maruško, Bobičanec, Kous, Klepač, Shabanhaxhaj.

Tabor: Koprivec, Kouaoi, Al. Zeljković, Štravs, Letaj, Korošec, Ad. Zeljković, Kocić, Kljun, Khali, Stanković.

Sodnik: Asmir Sagrković (Vrhnika)