Ob 19. uri Mariborčani pričenjajo s tretjim zaporednim udejstvovanjem v skupinskem delu Evropske lige. Vijoličasti letos skušajo izboljšati lanskoletni dosežek, ko so v skupini s Tottenhamom, Laziem in Panathinaikosem osvojili štiri točke. Prvi v Ljudskem vrtu gostujejo prvi favoriti skupine, ruski Rubin Kazan. Trener Ante Čačić danes ne more računati na poškodovanega Dejana Mezgo, vsi ostali pa so tokrat na voljo. Marcos Tavares tokrat prvič s slovenskim državljanstvom.

Evropska liga – 1. krog. Glavni sodnik: Paulus Van Boekel.
Maribor: Ljudski vrt, 7.500 gledalcev.
MARIBOR 2:5 RUBIN KAZAN
Strelci: Milec (35), Fajić (73); Gökdeniz (23), Marcano (27), Eremenko (69), Rondon (90), Ryazantsev (93)

Maribor: Handanović, Milec, Rajčević, Arghus (44 Trajkovski), Mejač, Filipović, Mertelj, Cvijanović (76 Črnic), Tavares, Bohar, Mendy (64 Fajić). Trener: Ante Čačić.
Rubin Kazan: Ryzhikov, Kuzmin, Marcano, Cesar Navas, Mavinga, Natcho, M’Vila, Karadeniz, Ryazantsev, Mubarak (63 Eremenko), Rondon. Trener: Kurban Berdijev.

1′ – Iz sredine začenjajo gostje iz Rusije.
4′ – Iz leve strani je predložek iz prostega strela poslal Natcho, Handanović zanesljivo lovi.
7′ – Predložek Milca iz desne strani, a gostujoča obramba izbija brez težav.
9′ – Prvi poizkus proti vratom Rubina, po podaji Boharja iz desne strani, je iz 12 metrov v spodnji levi kot vratarja Ryzhikova meril Mendy, a je ruski čuvaj mreže žogo zaustavil.
10′ – Dva ruska poizkusa, najprej je vrata zgrešil Rondon, nato pa je iz velike razdalje preko gola meril še Mubarak.
13′ – Pred tekmo je za krajši čas tudi deževalo, zato je zelenica kar spolzka. Po zdrsu je bil tako Mejač prisiljen v prekršek nad Mubarakom, sodnik Van Boekel pa je Gorenjcu pokazal rumeni karton.
19′ – Mariborčani so s pritiskom na polovici Rubina gostom onemogočili organizacijo napada. Slednji si zaenkrat še niso pripravili konkretnejše priložnosti.
22′ – S strelom iz roba kazenskega prostora je poizkusil Mejač, a je eden od gostov strel blokiral, odpadek pa je končal v rokah Ryzhikova.
23′ – GOOOL! Gostje so prišli do vodstva. Bohar in Milec sta bila na desni strani preveč pasivna, Mavinga je poslal povratno žogo na rob kazenskega prostora, kjer je za hrbtom Filipovića utekel kapetan Gökdeniz in s pomočjo vratnice žogo poslal v mrežo vijoličastih.
26′ – Nov nevaren poizkus gostov, po hitrem napadu je iz razdalje sprožil M’Vila, Handanovič pa se je tokrat izkazal in žogo odbil v kot.
27′ – GOOOL! Še drugi zadetek v razmiku štirih minut. Gostje so izvedli drugi zaporedni kot, Marcano je pobegnil Arghusu in osamljen na drugi vratnici povišal vodstvo Rubina.
32′ – Gostje so po dveh zadetkih prevzeli pobudo in Mariboru ne dovolijo, da bi prišel do žoge in pravega napada. 33′ – Končno tudi mariborski poizkus proti vratom Rubina. Po predložku Milca je z glavo meril Tavares, žoga pa je zletela mimo desne vratnice ruskega čuvaja mreže.
35′ – GOOOL! Mariborčani so znižali zaostanek. Milec je na desni strani preigral Gökdeniza in prodrl v kazenski prostor, nato pa z močnim in natančnim strelom ob levi vratnici premagal vratarja Ryzhikova.
38′ – Priložnost za Rubin. Do strela je na desni strani prišel Mubarak, ki je imel veliko prostora, a zgrešil vrata Maribora. V uvodu akcije pa je lažjo poškodba staknil Arghus.
42′ – Prvi rumeni karton tudi za goste, po prekršku nad Filipovićem ga je prejel Mubarak.
44′ – Arghus znova predčasno končuje evropsko preizkušnjo. Namesto borbenega branilca je v igro vstopil Trajkovski, Mejač se je tako pomaknil v zvezno vrsto, Arghusovo mesto v osrčju obrambe pa bo zapolnil Filipović.
45+1′ – Zadnja priložnost v prvem delu igre. Bohar je na robu kazenskega prostora lepo sprejel žogo in jo zavrnil do Tavaresa, ki je poizkusil iz prve in meril preko vrat.

48′ – Obetaven napad v uvodnih minutah drugega polčasa. Na levi strani je imel Bohar precej prostora, krenil proti robu kazenskega prostora, a se tam zapletel in priložnost je splaval po vodi.
51′ – Priložnost za izenačenje. Cvijanović je krenil v hiter napad in Tavaresa s podajo v prostor poslal v ogenj. Novopečeni Slovenec se je znašel sam pred vratarjem Ryzhikovim, vendar iz dobrih 12 metrov streljal mimo leve vratnice ruskih vrat.
56′ – Filipović si je privoščil napako in žogo namestil na nogo Ryazantseva, ki pa je iz dobrih 20 metrov meril slabo in zgrešil vrata Handanovića.
57′ – Nova priložnost za goste. Rondon je sam krenil proti golu vijoličastih, Handanović je šel iz vrat, venezuelski napadalec ga je skušal premagati z lob udarcem, a je streljal premalo močno, da bi žogo končala v golu.
59′ – Drugi rumeni karton za gostujočo ekipo. Po prekršku nad Mendyem ga je prejl Cesar Navas.
60′ – Znova je pobegnil Rondon, tokrat po levi strani, a je Filipović tokrat uspel še pravočasno izbiti pred nevarnim napadalcem.
63′ – Prva menjava v vrstah Rubina. Igro je zapustil Mubarak, namesto njega pa v igro Eremenko.
64′ – Van Boekel je po prekršku Milca nad Mavingo, bočnemu branilcu pokazal rumeni karton. Čačić pa je posegel po drugi menjavi, Fajić je v konici napada zamenjal Mendya.
66′ – Bohar je slabih 25 metrov od gola podrl Ryazantseva, prosti strel je izvedel Natcho in meril v levi kot Handanovića, a se je slednji izkazal z lepo obrambo.
69′ – GOOOL! Gostje so znova povišali vodstvo, tokrat praktično brez prave akcije. Eremenko je žogo prejel na robu 90zenskega prostora in jo z natančnim strelom v daljši kot pospravil v mrežo Handanovića, ki je bil brez moči.
73′ – GOOOL! Vijoličasti so znova uspeli znižati. Ryzhikov je po kotu slabo izbijal, najprej je s strelom poizkusil Rajčević, ruski čuvaj mreže je sicer žogo odbil, vendar slabo, Fajić pa jo je iz bližine pospravil v mrežo Rubina.
76′ – Še zadnja menjava v mariborski ekipi, namesto Cvijanovića je v igro vstopil Črnic.
80′ – Nov poizkus gostov, iz 20 metrov je preko gola sprožil M’Vila.
85′ – Znova je završalo na tribunah Ljudskega vrta, a se tokrat ni končalo z zadetkom. Iz roba kazenskega prostora je nevarno sprožil Črnic, a je Ryzhikov strel s skrajnimi močmi uspel odbiti.
87′ – Nov poizkus vijoličastih. Po podaji Tavaresa je iz roba kazenskega prostora meril Bohar, a slabo zadel žogo, ki je končala za golom Rubina.
90′ – GOOOL! Na žalost mariborskih navijačev v napačni mreži. Po podaji Ryazantseva je med obema branilcema utekel Rondon, ki je s strelom po tleh zadel za 2:4. Gledalci pa so po četrtem zadetku Rubina začeli množično zapuščati tribune Ljudskega vrta.
90+1′ – Po en poizkus na vsaki strani. Najprej je strel Mertlja zaustavil Ryzhikov, na drugi strani pa je tik ob desni vratnici sprožil Rondon.
90+3′ – GOOOL! Nov zadetek v mreži Maribora, po hitrem protinapadu in podaji Kuzmina je zadel Ryazantsev in postavil končni izid srečanja.