Nogometaši Maribora so bili vedno le najboljši izbrani, in povečini skoraj vsi reprezentantje. Konec julija, ali natančneje 20.7. se je vijoličastim iz Ljudskega vrta pridružil Antoine MAKOUMBOU. 23-letnik bo to sezono igral v Mariboru kot posojen nogometaš Tabora iz Sežane. V aktualni sezoni je zbral osem nastopov. Že junija je bil vpoklican v reprezentanco, a tedaj ni zaigral. Sedaj ga je selektor Konga Paul PUT znova vpoklical, in mu na prvi kvalifikacijski tekmi dal priložnost od prve minute. Vezist Maribora je igral do 62 minute, ko ga je zamenjal 22-letni Harvy OSSÉTÉ, ki igra v domači ligi.

V rumenem dresu s številko 12 je vezist Maribora Antoine Makoubou

Glavno vlogo na tekmi je imel nedvomno 31-letni osrednji branilec Namibije Charles HAMBIRA. Najprej je v 24 minuti z glavo zabil za vodstvo domače zasedne, nato pa je po odbiti žogi okroglo usnje v 12 minuti drugega polčasa poslal v lastno mrežo. Tako se je tekma končala z izidom 1:1. Kongo bo v torek, 7.9. gostil zvezdniško zasedbo Senegala.