Uvodno tekmo desetega kroga so že včeraj popoldne odigrali Goričani in Kidričani. Dvoboj Aluminija in Gorice ni ponudil zadetkov, ravno tako pa tudi gledalci niso ravno uživali v nogometni predstavi obeh tekmecev. Po koncu srečanja so bili z delitvijo točk zadovoljni v domačem in gostujočem taboru.


“S točko sem zadovoljen. Gorica je dobra ekipa. Imeli smo naporen ritem sreda-sobota-sreda, Gorica pa v nedeljo ni igrala in to se je poznalo. Pričakoval sem, da bomo zaradi omenjenega ritma po 70. minuti tekme padli. To se je tudi zgodilo. Na srečo smo zdržali in nismo dobili gola. Imeli smo dobro priložnost ob koncu, vendar je vratar dobro posredoval. Fantje so se borili, nasprotnik je imel malce več posesti, a je bila tekma enakovredna in trda tekma. Točko smo si prigarali,” je po osmi točki sezone, s katero so se Kidričani znova nekoliko oddaljili od zadnjih Radomelj, dejal Bojan Špehonja.

Manj zadovoljen s točko je bil novogoriški trener Miran Srebrnič, saj so bili Goričani pred tekmo postavljeni v vlogo favorita. Goriški strateg ni bil zadovoljen z videnim v prvem polčasu: “Menim, da prvega polčasa nismo odigrali dobro. Čeprav se je igra nekako kontrolirala, bi morali narediti več v fazi napada. V drugem polčasu smo igrali precej boljše. Zadnjih dvajset minut smo močno pritisnili in si ustvarili priložnosti, vendar nismo uspeli zabiti gola. Vseeno moramo biti zadovoljni s točko in s tem, da v takšni tekmi ne prejmeš zadetka. Ohranili smo ničlo, škoda, ker smo bili malce boljši, ampak če ne daš gola, ne moreš dobiti tekme. Za doseganje zadetkov moramo biti v napadu bolj agresivni.”

S Srebrničem se je strinjal tudi branilec Matija Boben, ki si je po prostem vikendu s soigralci močno želel nove zmage: “Točka je vsekakor dobra, pride prav v vsakem primeru. V tekmo smo šli z namenom, da zmagamo. Na koncu smo imeli nekaj izrazitih priložnosti, da bi lahko povedli. Na koncu moramo biti zadovoljni tudi z 0:0. Prvi polčas smo igrali malce slabše, težko nam je bilo, žoga nam ni stekla in nasprotnik je bil dobro postavljen. Mogoče je bilo krivo tudi igrišče, saj je žoga odskakovala in šla počasi, v drugem polčasu pa smo bili boljši. Nasprotniku nismo dopustili praktično nobenih priložnosti, naših nismo izkoristili in to je to.”

“Za nami je zelo težka. V nedeljo smo imeli tekmo, Goričani so imeli prost vikend, tako da so lahko nabrali energijo in bili osredotočeni samo na današnjo tekmo, medtem ko smo se mi borili s težkim nasprotnikom in nas je to izčrpalo. Na koncu moramo biti zadovoljni z 0:0, remi je zaslužen. Morda smo imeli več pobude v prvem polčasu, nasprotnik malo več v drugem. Kar pa je glede na njihov prosti vikend nekaj pričakovanega,” pa je dejal domači bočni branilec Milan Kocić, sicer nekdanji mladinec Gorice.

Naloži več sorodnih novic
Naloži več novic od R. Š.
Naloži več novic iz Prva Liga

Dodaj odgovor

Poglejte še

Velik udarec za Olimpijo: Na reprezentančnih pripravah jo je težje skupil Marko Ristić

Slovenska reprezentanca do 21 let se v Turčiji pripravlja na letošnje evropsko prvenstvo, …