Podobno kot Krčani, so pripravljalno srečanje, že 26. v letošnji sezoni, včeraj popoldne odigrali tudi nogometaši Gorice. Sinje-modri so na osrednjem igrišču domačega Športnega parka gostili sosede iz Mirna, ki nastopajo v 3. SNL zahod.

Mirenci, ki jih vodi nekdanji novogoriški strateg Borivoje Lučić, so se v Novi Gorici v dobri luči, saj so se dobro zoperstavili zasedbi domačega trenerja Mirana Srebrniča, ki je na igrišče sicer poslal premešano zasedbo, v kateri je zaigrala tudi kopica igralcev mladinske selekcije. Vloga osrednjega junaka zmage z izidom 2:1 je pripadala Amarachiju Osujiju, saj je mladi Nigerijec prispeval oba zadetka. V 22. minuti se je izkazal z lepim zadetkom, v 50. minuti je podvojil prednost domače zasedbe. Častni zadetek za Mirence je dvajset minut pred koncem obračuna prispeval Luka Jerkič.

Goriško zasedbo nova pripravljalna tekma čaka že v soboto popoldne, Primorci bodo gostovali pri Hellas Veroni, zadnjeuvrščenem moštvu elitne Seria A.

GORICA 2:1 ADRIA MIREN
Osuji (22′, 50′); Jerkič (71′)
Gorica: Štrukelj, Curk, T. Kavčič, Boben, Celcer, Osuji, Humar, Grudina, Martinović, Arčon, Nunić. Igrali so še: Lipičar, M. Kavčič, Kompara, Žižek, Bužinel, Kotnik, Johnson, Kolenc, Klančič, Marinič.