Olimpija je v Avstriji odigrala še zadnjo pripravljalno pred nedeljsko superpokalno tekmo z Mariborom. Nasprotnik je bil moštvo Metalurga iz Donjecka, ki je minulo sezono močnega ukrajinskega prvenstva končalo na visokem petem mestu. Varovanci Andreja Razdrha so v prvem polčasu sicer prevladovali, v drugem pa so Ukrajinci prevzeli pobudo in trikrat zadeli, tekma pa se je tako končala z visoko zmago Metalurga.

Prvo priložnost za Olimpijo je že v 2. minuti zapravil Šporar, že po vsega štirih minutah igre pa je ekipa Metalurga povedla. Po podaji iz prostega strela je Baranovski zadel iz bližine. Olimpija je bila v prvem polčasu boljši nasprotnik, vendar Ivelja, Djurković in Omladič niso merili dovolj natančno in močno, da bi premagali vratarja Metalurga Banduro. Ob polčasu sta oba trenerja zamenjala enajsterici na igrišču, pri Olimpiji je zaigral tudi Vrhunc, ki se nahaja na preizkušnji. Vajeti igre so v drugem polčasu prevzeli Ukrajinci, pri katerih je bil najbolj dejaven mladi brazilski vezist Leonardo. V 66. minuti so Ukrajinci vodstvo povišali, iz slabih desetih metrov je po hitrem napadu zadel bulgarski napadalec Dimitrov. Pet minut kasneje je Metalurg vodil že s 3:0, Baskera je v kazenskem prostoru podrl strelca drugega zadetka Dimitrova, sodnik pa je pokazal na belo točko. Šeliga je v prvem poizkusu zaustavil strel Daniela, a so bili ljubljanski branilci prehitri, v drugem poizkusu pa je bil Šeliga brez moči. Slabih petnajst minut pred koncem so Ukrajinci zadeli še četrtič, poizkus Makridisa so Ljubljačani blokirali, žoga pa se je odbila do Daniela, ki je v razmaku petih minut zadel še drugič. V nasprotju s prvim polčasom, si zeleno-beli v drugem niso priigrali praktično nobene priložnosti, saj so Ukrajinci povsem prevladovali.

METALURG DONETSK 4:0 OLIMPIJA
Strelci: Baranovski (4), Dimitrov (66), Daniel (71 pen, 76)
Olimpija: Džafić, Jović, Delamea, Zarifović, Bagarić, Eteme, Ivelja, Trifković, Zeba, Šporar, Djurković. Igrali so še: Šeliga, Baskera, Bajrić, Kapun Topić, Valenčič, Bešić, Skos, Etame, Vrhunc, Zorc.. Trener: Andrej Razdrh.