Tudi Ljubljančani nadaljujejo s pripravami na novo sezono in formo pred začetkom sezone pilijo na pripravljalnih srečanjih s težkimi nasprotniki. Po tekmi z Rijeko, ki so ga sicer visoko izgubili, so se tokrat na Ptuju pomerili še s hrvaškim prvakom in lanskoletnim udeležencem Lige prvakov, Dinamom iz Zagreba, ki je v končnici tekme prišel do zmage z izidom 2:1. Tekma je bila sicer zaprta za javnost, kljub vsemu pa je po nekaterih informacijah znova prišlo do trenj med navijači Dinama Bad Blue Boysi in Olimpijini Green Dragonsi ter slovensko policijo.

Pri Olimpiji je v prvem polčasu najprej poizkusil Boban Jović, vendar meril mimo vrat Dinama, poizkusa Andraža Šporarja in Damjana Trifkovića pa je zaustavila zagrebška obramba. Gostje so si lepo priložnost pripravili v 14. minuti, ko se je z obrambo izkazal Aleksander Šeliga. Slednji je bil brez moči v 27. minuti, ko so po hitrem protinapadu gostje iz Zagreba povedli, zadel je novinec v modrem dresu, čilenski napadalec Junior Fernándes. Šeliga se je izkazal tudi v 65. minuti, ko se je pred njim znašel Marcelo Brozović, ki pa žoge ni uspel poslati mimo izkušenega čuvaja mreže. Ljubljančani so izenačili v 72. minuti, po podaji Damjana Trifkovića iz prostega strela je Andraž Šporar z glavo premagal vratarja Dinama Pabla Miglioreja. Dinamo je do zmage prišel v končnici tekme, ko so ljubljanski branilci v kazenskem prostoru podrli visokega napadalca Ivana Krstanovića, ki je natančno izvedel strel iz bele točke.

Olimpijo v nedeljo čaka še obračun z ukrajinskim Metalurgom iz Donjecka, ki je v minuli sezoni zasedel visoko peto mesto v močnem ukrajinskem prvenstvu.

OLIMPIJA 1:2 DINAMO ZAGREB
Strelci: Šporar (72); Junior (29), Krstanović (88 pen)

Olimpija: Šeliga, Jović, Zarifović, Delamea, Bagarić, Ivelja, Trifković, Omladič, Zeba, Šporar, Djurković. Trener: Andrej Razdrh.
Dinamo Zagreb: Migliore, Jedvaj, Addy, Šimunić, Ibanez, Ademi, Rukavina, Brozović, Sammir, Junior, Čop. Trener: Kruno Jurčić.