Nogometaši novomeške Krke od včeraj trenirajo v Strunjanu, danes pa so v Piranu odigrali pripravljalno srečanje z ekipo Slobode iz Tuzle, ki se na spomladanski del sezone pripravlja na slovenski Obali.

Moštvo legendarnega Miroslava Ćira Blaževića, ki je rdeče-črne prevzel pred nekaj tedni, je bilo spretnejše in obračun dobilo z 2:1, čeprav so do vodstva v 27. minuti prišli Dolenjci, ki so imeli v prvem polčasu žogo več ali manj v svoji posesti. Disciplinirano in čvrsto moštvo iz Tuzle je strl Mario Carević, čigar strel so nogometaši Slobode sicer blokirali, a se je žoga v gneči skotalila v mrežo bosansko-hercegovskega drugoligaša. V prvem polčasu se je z obrambo enajstmetrovke izkazal še vratar Matko Obradović, z glavo pa je na nasprotni strani igrišča zapretil Danijel Dežmar. V drugem polčasu so nogometaši Slobode preobrnili izid in dvakrat kaznovali napake Novomeščanov, ki si v drugem polčasu, ko je trener Adnan Zildžović priložnost namenil vsem igralcev, kaj več od treh polpriložnosti niso uspeli pripraviti. V dresu Krke sicer danes niso zaigrali poškodovani Zoran Zeljković, Leo Ejup in Matija Novosel.

Naslednja preizkušnja Novomeščanov je planirana za nedeljo, ko jih čaka srečanje v Ajdovščini, a nasprotnik zaenkrat še ni znan.

KRKA 1:2 SLOBODA TUZLA