Koprčane danes zvečer čaka obračun z Zavrčani, ki so s tretjim mestom ob vodilnih Domžalčanih morda kar najprijetnejše presenečenje dosedanjega poteka sezone. Primorci se tudi po trenerski menjavi, Vanolija je zamenjal nekdanji pomočnik Ščulac, še lovijo, a se zdi, da se tudi forma kanarčkov vzpenja.

Še pred reprezentančnim premorom so se Koprčani v primorskem derbiju veselili zmage in krstnih domačih točk v letošnji sezoni, v minulem krogu, na zahtevnem gostovanju v Celju, pa je četa trenerja Alena Ščulca iztržila točko. Za remi 1:1 je v 53. minuti srečanja zadel krilni napadalec hitrega koraka, Matej Pučko. Mladi Prlek, ki je v začetku oktobra dopolnil 21 let, je v zadnjih krogih nepogrešljivi člen začetne enajsterice Kopra, v dresu katerega je v letošnji sezoni dosegel tri zadetke. Nekdanji član Aluminija se pred tekmo z Zavrčem, ki je z zadetkom Šafarića dobil srečanje v petem krogu, na nasprotnika, ki do uspehov prihaja predvsem z dobro postavljeno obrambo, ne ozira kaj preveč: “Ni pomembno, kako bodo igrali Haložani, temveč kako bomo na igrišču sami izpolnjevali trenerjeve ukaze. Če se bomo držali dogovorov in v srečanje iz prve minute krenili tako kot znamo, se za končni rezultat ne bojim. V Celju sem zadel iz ene izmed številnih akcij, ki jih uigravamo tudi na treningih. Če bomo sestavili še kakšno podobno, bomo zmagovalci mi. Obenem pa je potrebno ohraniti zbranost v obrambi. Zavrč je dobra in še zdaleč ne naivna ekipa, sestavljena tako iz izkušenih kot mladih obetavnih nogometašev.”

Domači strateg ima znova nekaj skrbi s sestavo moštva, saj bo obračun z Zavrčani zagotovo izpustil kaznovani kapetan Ivica Guberac. V moštvo bi se moral po treh tekmah prisilnega počitka vrniti tudi Denis Halilović, a je tako kot pri Mateju Palčiču, njegov nastop še pod vprašajem.