Mariborčani so v avstrijskem Strassu, le streljaj od slovensko-avstrijske meje, visoko izgubili z nemškim drugoligašem Kaiserslauternom, ki je slavil s 7:0. Trener Mariborčanov Ante Čačić danes sicer ni računal na Tavaresa, Ibraimija, Arghusa in Repa, kljub vsemu pa je tako visok poraz prava katastrofa.

Obračun pred tisoč gledalci so sicer bolje odprli Mariborčani, ko je v 14. minuti po akciji Mertlja in Fajića sprožil Mezga, vratar Hohs pa je poizkus zaustavil, le nekaj sekund kasneje pa so Nemci povedli, zadel je Azaouagh. Člani 2. Bundeslige, ki so v minuli sezoni zasedli tretje mesto in izgubili dodatne kvalifikacije za uvrstitev v Bundesligo, so vodstvo povišali v 24. minuti, po podaji iz desne strani je zadel podajalec pri prvem zadetku, Wooten. V 36. minuti so si nogometaši Kaiserslauterna priigrali enajstmetrovko, ki pa jo je zapravil strelec prvega zadetka Azaouagh. Mariborčani so si naslednjo lepšo priložnost pripravili v 38. minuti, ko je meril Mezga, še drugič pa mu je veselje preprečil Hohs.

Tudi drugi polčas so bolje odprli Mariborčani, po poizkusu Trajkovskega je Hohs žogo izbil v kot. Nato pa je vse šlo le še navzdol, saj so Nemci zabili kar pet zadetkov, prvi je bil v 53. minuti iz roba kazenskega prostora natančen Wooten, nato pa je v razmiku desetih minut dvakrat zadel Zoller. Šesti in sedmi zadetek so Nemci zabili v 78. in 79. minuti, najprej je bil natančen Mockenhaupt, sedmi zadetek pa je bil delo Zollerja, ki je tako v vsega trinajstih minutah zabil klasični hat-trick. Obračun s štirikratnimi prvaki Nemčiji si bodo želeli navijači Maribora čimprej izbrisati iz spomina, bo pa visok poraz primerno opozorilo pred začetkom kvalifikacij za Ligo prvakov. Navijači so se namreč že zganili, saj so se z nogometaši pogovorili takoj po koncu tekme.

MARIBOR 0:7 KAISERSLAUTERN
Strelci: Azaouagh (15), Wooten (24, 53), Zoller (63, 73, 79), Mockenhaupt (78)

Maribor: Handanović, Mejač, Rajčević, Mevlja, Viler, Filipović, Mertelj, Mezga, Cvijanović, Bohar, Fajić. Igrali so še: Pridigar, Trajkovski, Dervišević, Črnic, Ploj, Milec, Dodlek, Potokar, Mendy. Trener: Ante Čačić.
Kaiserslautern: Hohs, Azaouagh, Zoller, Jenssen, Riedel, Wooten, Heintz, Mockenhaupt, Derstroff, Karl, Zimmer. Igrali so še: De Wit, Zellner. Trener: Franco Foda.