Mariborčani so tudi v drugem krogu državnega prvenstva prišli do zmage. Za zmago s 3:0 so zadeli vsi trije napadalci, kar je dober obet pred povratnim srečanjem kvalifikacij za Ligo prvakov z malteško Birkirkaro. Že po sedmih minutah igre je vijoličaste v vodstvo popeljal Tavares, pred koncem polčasa je izid povišal Fajić, zmago pa je deset minut pred koncem tekme potrdil debitant Mendy. Velenjčani so sicer v drugem polčasu pritisnili, a se znova odlični Handanović ni pustil premagati. Mariborčani, ki so danes znova zaigrali z dvema napadalcema v začetni enajsterici, tako vsaj do jutri ostajajo sami na vrhu razpredelnice.

Prva Liga Telekom Slovenije – 2. krog. Sodnik: Dejan Balažič. Velenje: Stadion ob jezeru, 2000 gledalcev. RUDAR 0:3 MARIBOR Strelci: Tavares (7), Fajić (44), Mendy (79)

Rudar: Rozman, Jahić, Knezović, Kašnik, Jeseničnik, Stjepanović (40 Črnčič), Radujko, Firer, Rotman, Bratanović (59 Klinar), Eterović (82 Podlogar). Trener: Jernej Javornik. Maribor: Handanović, Mejač, Rajčević (85 Potokar), Arghus, Viler, Mezga, Mertelj (46 Filipović), Dervišević, Ibraimi, Tavares, Fajić (67 Mendy). Trener: Ante Čačić.

Obe ekipi sta srečanja začeli podjetno, za goste iz Maribor je po nekaj sekundah igre sprožil Mezga, pri domačih pa je poizkusil Firer. Oba strela sta zgrešila okvir vrat. Vijoličasti so do vodstvo prišli v 7. minuti, po natančnem predložku Vilerja je v kazenskem prostoru najvišje skočil Tavares, čigar strel je najprej končal v vratnici velenjskih vrat, žoga pa se je nato od Rozmana odbila v gol. Deset minut kasneje je po premoči gostov do strela po podaji Mejača prišel novinec v vijoličastem Dervišević, a je iz roba kazenskega prostora meril nenatančno. V 20. minuti je po akciji Fajića in Tavaresa sprožil slednji, domači vratar Rozman pa je žogo odbil v kot. Nato so do prve resnejše priložnosti prišli tudi domači, za strel iz razdalje se je odločil Eterović, Handanović pa je žogo s skrajnimi močmi izbil v kot. Nato sta znova poizkusila Firer in Mezga, tako kot v prvo, pa tudi v drugo njuna poizkusa nista bila natančna. Po slabe pol ure igre je v kazenskem prostoru Maribora preigraval Firer, v nadaljevanju akcije zaposlil Bratanovića, ki pa je streljal preslabo, da bi lahko izenačil. Slednji je do strela prišel tudi dobrih deset minut kasneje, znova je podal Firer, veselje Velenjčanov pa je z odlično obrambo preprečil Handanović. Minuto pred iztekom rednega dela so Mariborčani povišali vodstvo, po napaki domačih je Ibraimi kombiniral pred kazenskim prostorom in podal do Mezge, ta pa je podaljšal do Fajića, ki je bil spretnejši od domače obrambe in tako zadel za 0:2.

V drugem polčasu so prvi zapretili Velenjčani, po kotu je Jeseničnik poslal predložek pred vrata, kjer pa je Eterović z glavo za malce sprožil preko prečnika. Domači so v nadaljevanju pritisnili proti vratom Handanoviću in so po vmesnem neuspešnem poizkusu Tavaresa, pripravili dve lepi priložnosti. V 57. minuti sta se znova soočila Bratanović in Handanović, velenjski napadalec se je znašel v ugodnem položaju, znova pa je bil uspešnejši mariborski čuvaj mreže. Slednji je imel precej dela tudi minuto kasneje, od daleč je iz prve silovito sprožil rezervist Črnčič, 35-letni vratar pa je znova dokazal, da je na začetku sezone v odlični formi. V zadnji tretjini srečanja so vijoličasti uspeli umiriti nalete knapov, ki so kljub vsemu še poizkušali, Klinar je 66. minuti po izbiti žogi mariborske obrame meril nenatančno, v 74. minuti je mimo vrat sprožil tudi branilec Kašnik. V drugem polčasu so resda več poizkušali domači, kljub vsemu pa zadeli gostje. V 79. minuti se je med strelce vpisal še debitant Mendy, ki je po napaki velenjske obrambe in asistenci Mezge v polno meril iz neposredne bližine. Velenjčani vodstva Mariborčanov niso uspeli znižati tudi po poizkusu Črnčiča, znova je bil na mestu Handanović, ki na današnjem srečanju domačinom ni dovolil zadetka.