Dve izključitvi, tri enajstmetrovke, pet zadetkov in visoka zmaga Štajercev. To je kratka bilanca današnjega obračuna med Koprom in Mariborom, ki sta nastopila v precej spremenjeni zasedbi. To še posebej velja za Koper, ki ga v torek čaka polfinalni obračun z Domžalčani, zato je Ščulac spočil precej nosilcev igre, Guberca Hadžića, Halilovića, Štromajerja in Palčiča, pri gostih pa so manjkali Vršič, Ndiaye, Arghus in Sallalich. Usodni trenutek tekme se je zgodil v 21. minuti srečanja, ko je, ob izidu 0:0, Srečković s slabo podajo “namočil” mladega vratarja Adama, ki je nad Zahovićem storil prekršek za enajstmetrovko in si prislužil predčasni odhod z igrišča. Po izključitvi je šlo za Koprčane vse navzdol, Mariborčani so izkoristili igralca več in v domačo mrežo pospravili štiri žoge. Dve enajstmetrovki je izkoristil Volaš, med strelce pa sta se vpisala tudi Bohar in Zahović. Najstrožjo kazen Galešića pa je zaustavil Handanović, ki je še tretjič v sezoni zaustavil strel z bele točke.

Prvo nevarnejšo akcijo so v peti minuti izpeljali Mariborčani. Po desni strani igrišča je krenil Stojanović, na bližnji vratnici pa je pred Volašem izbil Tomić. Minuto kasneje se je z odlično obrambo izkazal mladi vratar Adam, potem ko je Ibraimi silovito sprožil z desnega roba kazenskega prostora in meril v bližnji kot, a mu je veselje preprečil čuvaj domače mreže. V osmi minuti je Ibraimi poskusil še enkrat, po preigravanju sprožil s 23 metrov, a meril v dobro postavljenega Adama. Kasneje so zapretili tudi domači, saj je Lotrič z globinsko podajo iskal Smrtnika, a je Handanović pravočasno krenil iz vrat. Vsega 21-letni Adam, junak uvoda srečanje, je na igrišču vzdržal zgolj do 21. minute. Srečković je namreč žogo z glavo slabo vrnil do vratarja, proti golu je krenil Zahović, Adam je skušal popraviti napako soigralca, vendar ob tem z levico po obrazu pošteno udaril tudi Zahovića. Sodnik Balažič je pokazal na belo točko, Adama pa poslal pod predčasno prho. V koprski gol je vstopil Simčič, a bil po natančnem strelu Volaša, ki je po tleh meril v desni kot koprskih vrat, brez moči, čeprav je krenil v pravo smer. Štajerci so moža več na igrišču izkoristili že v 29. minuti, ko je vodstvo podvojil Bohar. Ibraimi je poslal dolgo žogo z desne strani igrišča, Galešić jo je pred kazenskim prostorom skušal izbiti, a jo namestil na nogo Prekmurcu, ki je s strelom v daljši vratarjev kot zadel za 0:2. V 36. minuti je povišanje mariborskega vodstva preprečil Simčič, potem ko je Dervišević preigraval na robu kazenskega prostora in sprožil v zgornji desni kot. Po mirnejših minutah so vijoličasti v 45. minuti zadeli še tretjič. V prodor je krenil Stojanović, žoga se je z nekaj sreče odbila do Vilerja, ki je slabo streljal z leve strani igrišča, a je akcijo na drugi vratnici spremljal Zahović in žogo rutinirano pospravil za hrbet nemočnega Simčiča. Koprčani so do prvega pravega poizkusa prišli v sodniškem dodatku, ko pa je strel Lotriča Handanović uspešno odbil.

Trenerja Ščulac in Šimundža sta pred začetkom drugega polčasa posegla po treh menjavah in priložnost ponudila trem mladcem, pri domačih je zaigral Andrejašič, medtem ko sta pri gostih na igrišče pritekla Vuklišević in Vokić, ki je danes doživel ognjeni krst v prvoligaški druščini. Uvodne minute nadaljevanja so minile v mirnejšem ritmu, v 55. minuti pa so gostje prišli še do druge enajstmetrovke. Po predložku Vilerja je Gregorič pred golom potisnil Volaša, ki je bil tudi v drugo zanesljiv izvajalec najstrožje kazni. Podobno kot v prvem polčasu, se je tudi tokrat izkazal z natančnim udarcem v spodnji levi kot Simčiča, ki je šel v pravo smer, a bil enostavno prekratek. V 63. minuti so do enajstmetrovke prišli tudi Koprčani, Stojanović pa si je s prekrškom nad Pučkom prislužil še drugi rumeni karton. Enajstmetrovko je izvedel povratnik Galešić, meril močno, a preveč po sredini, zato Handanović ni imel večjih težav z obrambo in svojo mrežo ohranil nedotaknjeno. Izkušeni vratar Maribora v 67. minuti ni imel težav po strelu Smrtnika, ki je meril z roba kazenskega prostora, dve minuti kasneje pa je bil na nasprotni strani igrišča s podobne pozicije nenatančen tudi Zahović. V 75. minuti je debitant Vokić z lepo potezo iz igre vrgel Šmeja, nato pa zaposlil Volaša, ki je silovito sprožil z 20 metrov, a je Simčič izbil v kot, po katerem pa je Šuler slabo streljal. Dve minuti zatem so poskusili tudi Primorci, a je bil Andrejašič po prostem strelu Lotriča pred mariborskim golom za korak prekratek. Že omenjeni Vokić je v 82. minuti sprožil še sam, a po predložku Boharja streljal preko gola. Kanarčki so v zadnji minuti rednega dela srečanja le prišli do častnega zadetka, po prostem strelu Črnigoja se je pred golom dobro znašel Blažič in zadel za končni rezultat 1:4.

Oba današnja nasprotnika takoj po tekmi že čakajo priprave na preizkušnji med tednom. Koprčani bodo že v torek na Bonifiki gostili Domžalčane, Mariborčani pa se bodo dan kasneje v domačem Ljudskem vrtu pomerili s Celjani. V uvodnem krogu zadnje četrtine državnega prvenstva se bodo Primorci pomerili z Radomljami, Štajerce pa čaka gostovanje pri velenjskem Rudarju.

Derbi po preobratu pripadel Mariboru

Olimpija je danes, ob 18.30 uri, v zaostalem 26. krogu Prve lige Telemach, gostila Maribor…