Led so s prvo pripravljalno tekmo prebili tudi nogometaši ljubljanske Olimpije. Zeleno-beli so po dveh tednih napornih fizičnih priprav gostovali na severu Primorske, v Ajdovščini, kjer so se pomerili z domačim tretjeligašem.

Vodstvo Ajdovščine Škou, ki je jesenski del tekmovanja v 3. SNL zahod končala na drugem mestu ligaške lestvice, a z istim točkovnim izkupičkom kot vodilna Izola, se je z Ljubljančani za pripravljalno tekmo dogovorilo že pred tedni. Obračun na zelenici ajdovskega Mestnega stadiona so po pričakovanjih dobili zmaji, slavili so z 2:5, potem ko se je prvi polčas končal z izidom 1:3. Za Olimpijo so v prvem polčasu v polno zadeli Nemanja Mitrović, Andraž Šporar in Kenan Bajrić, v drugem polčasu pa sta v polno merila še Miran Burgič in Matic Fink, ki je v 88. minuti postavil končni izid srečanja. V ljubljanski mreži sta končali dve žogi, v vsakem od polčasu po ena, zadela sta Dejan Žižmond in Drini Kadrija.

AJDOVŠČINA ŠKOU 2:5 (1:3) OLIMPIJA LJUBLJANA
Žižmond, Kadrija; Mitrović (13′), Šporar (27′), Bajrić (40′), Burgič (53′), Fink (88′)
Olimpija Ljubljana – začetna enajsterica: Šeliga, Fink, Spahija, Mitrović, Bajrić, Matić, Babić, Kapun, Baskera, Rodić, Šporar. Trener: Darko Karapetrović.