Zadnja tekma tretje četrtine Prve lige Telekom Slovenije bo danes popoldne odigrana na novomeškem Portovalu. Dolenjci pričakujejo Radomljane, najskromnejše moštvo lige, ki si poraza s konkurentom za obstanek danes praktično ne sme privoščiti, saj bi četa gostujočega trenerja Dejana Djuranovića s tem praktično že zamudila zadnji vagon poslednjega vlaka, ki še pelje do obstanka med prvoligaši.

Kljub temu Radomljani v dolenjsko prestolnico prihajajo z optimizmom in prepričanjem, da lahko zaostanek enajstih točk v zadnjih desetih preizkušnjah še nadoknadijo. “Za Krko zaostajamo za enajst točk, vseeno pa je do konca prvenstva na voljo še trideset točk. Potrudili se bomo, da jih zberemo kar se da največ in da si izborimo obstanek. Vemo, da bo težko, a je na voljo še deset tekem, zato ne smemo obupati,” je za klubsko spletno stran dejal Goran Vuk, ki je moral zadnji občinski derbi z Domžalčani zaradi dogovora obeh klubov spremljati s tribune domžalskega Športnega parka. Hitronogi napadalec, ki v letošnji sezoni še čaka na krstni zadetek, pred gostovanjem na Portovalu pravi, da bodo morali s soigralci odmisliti novomeške predstave v nadaljevanju sezone: “Novomeščani so v spomladanskem delu sezone dokazali, da so dobra ekipa, kar dokazuje tudi točka v Ljudskem vrtu. Vseeno pa se s tem ne smemo obremenjevati, odigrati moramo po najboljših močeh in zmagati v Novem mestu.”

Novomeščani v nasprotju z Radomljani spomladi pridno nabirajo točke, saj so v dveh tekmah pred domačimi gledalci osvojili vseh šest točk, na zelenici Portovala sta padla Zavrč in Koper. Zmago nad Primorci so Dolenjci nadgradili še s točko v Ljudskem vrtu, kjer so varovanci trenerja Andreja Kastrevca po preobratu v uvodnih minutah drugega polčasa že vodili z 1:2, a je Maribor v zaključku srečanja rešil Marcos Tavares. Krko je v sedmi minuti nadaljevanja v vodstvo popeljal Antun Palić, ki je bil natančen z bele točke.. Hrvaški vezist pred današnjim obračunom poudarja, da bo tekma z Radomljami nekaj povsem drugega kot gostovanje v Mariboru. “Tekma proti Radomljam je nekaj povsem drugega, kot obračun z Mariborom. Upam, da bomo nadaljevali z dobro formo in odigrali dobro tekmo za naše navijače,” je dejal 26-letni vezist, v preteklosti tudi član zagrebškega Dinama, ki je oba prvoligaška zadetka v dresu Krke zabil Mariboru. V domači začetni enajsterici bi se lahko danes znašel tudi Danijel Dežmar, ki je med zimskim premorom prestal operacijo kile in se na nogometne zelenice vrnil z manjšo zamudo. 27-letni nogometaš je proti Kopru in Mariboru dobil nekaj minut za vračanje občutkov, bi danes lahko že pričel v prvi postavi? “Osmo mesto je bil naš cilj že pred začetkom sezone. Čaka nas še deset tekem in borba z Gorico za to mesto, zato gremo v vsako tekmo z namenom iztržiti čim več. V nedeljo nas čaka težka tekma. Radomlje so dobra ekipa, spomladi igrajo zares dobro, najtežje pa je igrati, ko že vsi pričakujejo zmago,” je novomeški kapetan dejal za klubsko Facebook stran.

Uvodni jesenski obračun današnjih tekmecev se je septembra v Novem mestu končal brez zadetkov, medtem ko so v Domžalah z zadetkom Nane Welbecka in Marina Perića slavili gostje, ki bi z današnjo zmago skočili pred Gorico, ki s tekmo in točko več trenutno še drži osmo mesto.