V Izoli so danes slavnostno odprli prenovljeno igrišče, ki so ga jeseni preplastili z umetno travnato površino najnovejše generacije. Celodnevni dogodek, ki so ga popestrile različne starostne kategorije primorskih klubov, sta s pripravljalnim obračun zaključili članski moštvi Izole in Kopra.

Zmago so pričakovano odnesli Koprčani, ki so slavili z izidom 4:2, čeprav se je prvi polčas končal z remijem 1:1. Do vodstva so v 20. minuti prišli “kanarčki”, potem ko je po podaji Jake Štromajerja zadel Dražen Pilčić. Izolani so prednost sosedov izničili ob koncu prvega dela igre, ko je mrežo Kopra zatresel povratnik v izolski dres Nik Mihailović. Koprčani so v drugem polčasu pritisnili in v 55. minuti povedli z avtogolom Davorja Gavrića. V 70. minuti je na 3:1 povišal Urban Žibert, pet minut kasneje pa se je med strelce vpisal še novinec Mustafa Nukić. Tik pred koncem tekme je končni izid srečanja postavil mladi Dejan Banović, sicer še mladinec. Že pred tem so se na igrišču pomerile mladinske selekcije Izole, Kopra, Pirana, Hrpelj-Kozine, Divače, Sežane in Postojne, zaigrali pa sta tudi veteranski ekipi Izole in Zograda iz hrvaških Buj.

Današnji obračun je bil tudi poslovilni za Enesa Handanagića, saj je 34-letni branilec sklenil bogato kariero, v kateri je nosil dres Olimpije, Gorice, Kopra in nazadnje še Izole.

IZOLA 2:4 LUKA KOPER