Pri koprskem prvoligašu so reprezentančni premor izkoristili za gostovanje pri zahodnih sosedih. Kanarčki so gostovali v Veroni, pri članu Serie A, Chievu, katerega člani so tudi trije Slovenci, a Dejana Lazarevića, Boštjana Cesarja in Valterja Birsa zaradi reprezentančnih obveznosti ni bilo med izbranci med stratega Eugenia Corinija.

Chievo, ki je v šestih krogih zbral štiri točke in zaseda 16. mesto, je obračun dobil z izidom 3:1, vsi štirje zadetki pa so padli že v prvem polčasu. Domače je v vodstvo v 11. minuti srečanja popeljal vezist Massimo Bellomo, a so Koprčani hitro poravnali izid, potem ko je Ante Mitrović v 18. minuti uspešno izvedel najstrožjo kazen.”Leteči oslički” so v prednost znova prešli v 26. minuti, ko je Ermina Hasića premagal izkušeni Sergio Pellissier. Končni izid srečanja je tik pred koncem polčasa postavil Alberto Paloschi, ki je bil natančen po strelu z bele točke. Koprčani se torej domov vračajo s porazom, četo trenerja Alena Ščulca pa v 13. krogu, ki bo na sporedu v sredo, čaka gostovanje v Celju.

CHIEVO VERONA 3:1 LUKA KOPER
Bellomo (11′), Pellissier (26′), Paloschi (41′ pen); Mitrović (18′ pen)

Chievo Verona: Bizzarri (46′ Seculin), Sardo, Frey, Zukanovic, Edimar, Radovanovic (46′ Kupisz), Mangani, Cofie, Bellomo, Pellissier (46′ Meggiorini), Paloschi (46′ Maxi Lopez).
Luka Koper: Hasić (46′ Radosević), Gregorič, Sme, Ivetić, Hadzić, Pučko (46′ Zibert), Črnigoj (81′ Krajnc), Delić (58′ Štulac), Guberaç (46′ Srečković), Mitrović (46′ Štromajer), Lotrič.