Kar od 7.10. se je vlekel negativen niz igralcev Kopra, ki vse od takrat niso slavili v državnem prvenstvu. V današnji obračun proti zadnjeuvrščenemu Taboru so tako krenili odločno in na koncu gladko slavili s kar 5:1, med strelci pa se je prvič letos znašel tudi Rudi Požeg Vancaš.

V obračun so domači stopili odločno in povedli že v 5. minuti, ko je v polno meril Anis Jašaragić. Do konca polčasa so prevladovali in stopnjevali ritem igre. Svojo dominanco so potrdili še v 34. minuti, ko je po lepi dolgi podaji Correie žogo dobro sprejel bočni branilec Kambič in jo iz roba kazenskega prostora poslal mimo nemočnega Koprivca.

Tabor je imel v drugem polčasu tik na začetku nevarno priložnost, a je Golubovića rešila prečka, na drugi strani pa so kanarčki neusmiljeno kaznovali zamujeno. Jašaragić je zadel še enkrat, svoje pa sta kasneje dodala še letos izvrstni Odomwonyi ter v 81. minuti Rudi Požeg Vancaš. Prav slednji je dolgo lovil svojo formo, tokrat pa po lepi podaji v prazen prostor dosegel prvi gol v majici Kopra. Vmes je v 73. minuti enajstmetrovko za Tabor zgrešil še Ndzengue in potrdil današnjo neučinkovitost gostov, ki res niso blesteli. Za Tabor je poraz vendarle ublažil Briški tik ob koncu tekme.

KOPER – CB24 TABOR SEŽANA 5:1 (2:0)
Jašaragić 5., 52. Kambič 23., Edomwonyi 79., Požeg Vancaš 81., Briški 91.

Koper: Golubović, Šimčak, Novoselec (65./Rajčević), Mittendorfer, Kambič (83./Stanojević), Jašaragić, Osuji (75./Krajinović), Correia (83./ Benedičič), Požeg Vancaš, Kotnik (75./Silajdžić), Edomwonyi.

Tabor: Koprivec, Letaj, Al. Zeljković, Kaleba, Ovsenek (64./Iscaye), Briški, Korošec (64./Ad. Zeljković), Hameed, Kljun (46. Khali), Stanković (64./Mahne Vatovec), Ndzengue (80./El Afghani).