Nogometaši Maribora imajo nocoj, v 33. krogu Prve lige Telekom Slovenije možnost, da še dvanajstič v zgodovini samostojne Slovenije osvojijo naslov državnih prvakov.

Vijoličasti za četrto zaporedno slavje potrebujejo vsaj točko v obračunu s Triglavom, ki se bori za obstanek, in veselje na tribunah Ljudskega vrta se lahko, ne glede na razplet srečanja v Kopru, prične. Mariborčani so se lanskoletnega naslova državnih prvakov veselili v 32. krogu, po zmagi nad večnih tekmecem, Olimpijo. Za zmago z izidom 2:1 sta zadela Goran Cvijanović, ki je zadel v 33. minuti srečanja, ter Robert Berić, ki je za ekstazo Štajercev poskrbel v 73. minuti. Takole je obračun, ki je bil na sporedu lanskega 11. maja izgledal v sliki. Se bodo v Mariboru veselili tudi danes, leto in dva dni kasneje?