Nogometaši Gorice so po nedelji, ko so v Novigradu s 3:2 premagali Zadar, danes znova gostovali v istem mestu, kjer so se pomerili še z enim hrvaškim prvoligašem Osijekom.

Slednji so minuli vikend remizirali z AH Mas Techom, z današnjo tekmo z Gorico pa zaključili priprave v Istri. V Slavonijo se vračajo z zmago, edini zadetek na tekmi je v 78. minuti iz bele točke dosegel novopečeni član Osijeka Danijel Cesarec, ki je bil pred tem član Kekove Rijeke. Goričani so sicer nastopili brez šesterice nogometašev, Alex Cordaz, Welle N’Diaye, Alessandro Favalli, Ildi Rapaj, Alen Jogan in Tomas Danilevičius so tekmo izpustili zaradi poškodb.

Varovanci italijanskega stratega Luigija Apollonija bodo naslednjo preizkušnjo odigrali v soboto, ko bodo znova gostovali v Istri, tokrat v Umagu, kjer se bodo pomerili s srbskim prvoligašim Voždovcem iz Beograda.

OSIJEK 1:0 GORICA
Gorica – prvi polčas:
Štrukelj, Širok, Modolo, Kavčič, Celcer, Bationo, Misuraca, Marshall, Finocchio, Coda, Džuzdanović. Drugi polčas: Cacchioli, Vanin, Checcucci, Gigli, Enow, Berardocco, Vetrih, Vicente, Lapadula, Mastriani, Bazzoffia. Trener: Luigi Apolloni.