V novogoriškem Športnem Parku sta se v prvem nedeljskem obračunu Prve Lige Telemach pomerili ekipi predzadnje uvrščene Gorice in prvaka zadnje sezone Maribora, ki se je po katastrofalnem začetku sezone vendarle malce pobral. Pri vijoličastih je tekmo začel tudi mladi vratar Samo Pridgar, za katerega je bil to debi v dresu Maribora.

Prvi polčas je prinesel dominacijo gostov iz štajerske prestolnice, prvi je v 27. minuti po lepi podaji Tolića mrežo zatresel Repas. Likar je strel sicer obranil, a se domači niso uspeli znebiti žoge, preden se je ta skotalila v mrežo. Razpoloženi Tolić je za novo asistenco poskrbel 10 minut kasneje, ko je Roko Baturina sam stekel proti vratom in žogo poslal v nebranjeni del goriške mreže. Za izid polčasa je iz enajstmetrovke poskrbel kapetan Kronaveter, ki je s tem zabil že 106 gol v 1. SNL.

Drugi polčas je za goste potekal mirno, vse do 67. minute, ko so Goričani prejeli možnost za znižanje rezultata iz enajstih metrov. Darilo je izkoristil Velikonja in znižal izid na 1:3, s tem pa dosegel svoj 3. gol v tej sezoni. Za dokončno mariborsko zmagoslavje je v 88. minuti poskrbel rezervist Vipotnik, ki je s tem poskrbel za svoj prvi zadetek v dresu vijoličastih.

Damir Krznar se je tako veselil še tretje zaporedne zmage, Maribor pa že 6 tekem zapored ne pozna poraza v prvenstvu.

GORICA – MARIBOR 1:4 (0:3)

Velikonja 69./11-m; Repas 27., Baturina 37., Kronaveter 42./11-m, Vipotnik 88.

Gorica: Likar, Širok, Agić, Cerovec, Mevlja (46. Marinič), Urbančič, Hrka, Ankrah (46. Krajnc), Petrović (83. Jukič), Velikonja (76. Vekić), Iličić (56. Bešir)

Maribor: Pridgar, Žinič (46. Božičkovič), Mitrović, Uskoković, Karič, Sikošek (81. Guerrico), Antolin (65. Božić), Repas, Kronaveter, Tolić (89. Čuk), Baturina (81. Vipotnik)