Nogometaši Maribora so na stadionu Mardan v Antalyji odigrali še predzadnjo tekmo pred obračun s Sevillo. V generalki za obračun s španskim predstavnikom je bil boljši osemkratni prvak Ukrajine Šahtar iz Doneck, ki je z zadetkoma Freda in Douglasa Coste slavil z 2:1. Mariborčani so zadeli iz edine prave priložnosti, ko je iz prostega strela velemojstrsko zadel kapetan Tavares.

Nogometaši Šahtarja so zapretili že v 3. minuti, po podaji iz kota je neprevidnost obrambe izkoristil Stepanenko in zatresel desno vratnico. Le nekaj sekund kasneje je zagrozil še Douglas Costa, ki je preigraval v kazenskem prostoru, Handanović pa je žogo uspešno odbil preko vrat. Po uvodnem pritisku ukrajinskega prvaka so Mariborčani vzpostavili ravnotežje in v 12. minuti po predložku Vilerja zapretili preko Tavaresa, ki pa je bil ob oddaji žoge v prepovedanem položaju. Nato so znova udarili Ukrajinci, za strel iz razdalje se je v 15. minuti odločil Costa, Handanovića pa je še drugič rešil okvir vrat. Dve minuti kasneje je po prostem strelu z glavo meril Kravčuk, a so se vijoličasti z nekaj sreče le rešili. V 21. minuti si je Bohar privoščil napako v svojem kazenskem prostoru, a je aktivni Costa v nadaljevanju zgrešil okvir vrat. Mreža vijoličastih se je le zatresla ob izteku 26. minute, ko so Mariborčani Fredu na robu kazenskega prostora pustili preveč prostora, kar je Brazilec izkoristil in zadel v zgornji levi kot gola. Nova nevarnost za mariborska vrata je prišla v 31. minuti, a je Handanović zaustavil poizkusa Stepanenka in Eduarda. V 36. minuti je Mezga na sredini igrišča prestregel podajo, krenil v napad in zaposlil Tavaresa, nad katerim pa je bil dobrih 23 metrov od gola storjen prekršek. Prosti strel je izvedel prav kapetan, ki je s strelom po tleh ob levi vratnici izničil prednost Šahtarja. Zadetek je vlil več poguma tudi Mendyju, ki je v 40. minuti poizkušal iz leve strani kazenskega prostora, vendar meril v naročje vratarja.

Varovanci trenerja Šimundže so v drugi polčasi krenili pogumneje, a so v 52. minuti nogometaši Šahtarja vseeno prišli do novega vodstva. Agilni Costa je preigral Derviševića in prodrl na rob kazenskega prostora, od koder je z natančnim strelom v desni spodnji kot zadel za 2:1. Štiri minute zatem, je po kotu z glavo poizkusil Arghus, ki pa je slabo meril in branilci Šahtarja niso imeli težav z izbijanjem žoge. V 65. minuti si je novo napako privoščil Bohar, kar so Ukrajinci izkorstili za hiter protinapad, a se je ob zaključku in strelu Bernarda izkazal Handanović. Trener Šahtarja Lucescu je v 68. minuti zamenjal deveterico igralcev v polju, na igrišču je ob vratarju Pjatovu ostal še Ismaily, ki je v igro vstopil med polčasom. Do zadnje priložnosti na tekmi so prišli rezervisti Šahtarja, v zadnji minuti rednega dela igre je sprožil Ilsinho, a je bil Handanović znova na mestu.

ŠAHTAR DONECK : MARIBOR
Fred (26), Douglas Costa (52); Tavares (37)

Maribor: Handanović, Milec, Arghus, Rajčević, Viler, Mezga, Filipović, Dervišević, Bohar, Tavares, Mendy. Igrali so še: Cvijanović. Trener: Ante Šimundža.
Šahtar: Kanibolocki, Kučer, Ševčuk, Srna, Rakicki, Stepanenko, Fred, Bernard, Douglas Costa, Eduardo, Ferreyra. Igrali so še: Pjatov, Ismaily, Volovik, Kobin, Krivcov, Wellington, Fernando, Ilsinho, Šnider, Dentinho. Trener: Mircea Lucescu.