Domžalčani in Velenjčani so z medsebojnim dvobojem zaključili s serijo pripravljalnih tekem. Obračun v domžalskem Športnem parku je ponudil kar pet zadetkov, štiri v drugem polčasu, tesne zmage s 3:2 pa so se veselili v domačem taboru, Velenjčani so doživeli šele drugi poraz enajsti tekmi.

Gostitelji, ki so v primerjavi z včerajšnjo tekmo proti Žilini zaigrali v močno premešani enajsterici, so povedli v 28. minuti. Juninho je na polovici Rudarja ukradel žogo Bevabu in s predložkom z leve strani igrišča pred golom našel Manceja, ki je žogo z bližine potisnil za hrbet vratarja Radana in postavil tudi izid polčasa. Knapi, ki so nekajkrat poizkusili že po domžalskem vodstvu, so se v uvodu drugega polčasa znašli še v večjem zaostanku. Že v tretji minuti je domačo prednost podvojil Šišić. Po hitrem protinapadu Sredojevića je žoga končala pri Grvali, ta pa je z diagonalno podajo na desni strani igrišča našel Šišića, ki osamljen pred Radanom ni imel težav zadeti velenjske mreže. Tri minute zatem se je Radan izkazal po strelu Jankovića, ki je meril z razdalje, v 53. minuti pa so gostje znižali zaostanek. Prosti strel z roba kazenskega prostora je mojstrsko izvedel Eterović. V 68. minuti so se Domžalčani znova odlepili na varnejšo prednost. Kombinirala sta Mance in Šišić, ki je v kazenskem prostoru našel prvega, Mance pa je po strelu z 12 metrov in s pomočjo Kašnika zadel za 3:1. Velenjčani so se še drugič približali v 71. minuti, ko je Krcić po preigravanju s povratno podajo zaposlil Prašnikarja, ta pa je s petih metrov zadel za 3:2. Gostje si v zaključnih minutah niso uspeli pripraviti priložnosti za izenačenje, zato pa se je po strelu Juninha izkazal Radan in preprečil višji poraz Rudarja.

DOMŽALE 3:2 RUDAR VELENJE
Mance (28′, 68′), Šišić (48′); Eterović (53′), Prašnikar (71′)

Domžale: Golubović, Juninho, Janković, Žužek, Šišić, Grvala, Blažič, Balkovec, Alvir, Husmani, Mance. Igrali so še: Sredojević, Mulalić, Petric, Vuk, Hrček. Trener: Luka Elsner.
Rudar Velenje: Radan, Kašnik, Trifković, S. Babić, Kocić, Bevab, Bolha, Tolimir, Knezović, Eterović, M. Babić. Igrali so še: Džinić, Pišek, Krcić, Prašnikar, Črnčič, Grbić, Kurež, Grgić, Bratić.  Trener: Jernej Javornik.

Zaostali obračun 25. kroga državnega prvenstva med Domžalami in Koprom so dobili dvakratni…