Foto: Adrijan Kulčar Deli na Facebook Deli na Twitter Deli na Google+ Deli na Reddit Deli na Pinterest Deli na Linkedin Kot vse kaže se Žiga Frelih ponovno vrača v slovensko prvo ligo. Visokorasli čuvaj mreže se v zadnjih dneh nahaja na pripravah državnih prvakov iz knežjega mesta. Celjani so na Skalni kleti odigrali prvi pripravljalni obračun tega poletja. Nasprotnik je bila makedonska Škendija, ki je grofom priznala premoč. Z edinim zadetkom na srečanju je dvoboj odločil 19-letni David Suhovršnik, ki je po podaji Maria Kvesića v polno meril deset minut pred koncem. Na poletnih pripravah v knežjem mestu se sicer nahaja tudi 197 centimetrov visoki Frelih, ki je nazadnje v Sloveniji branil barve Olimpije. Septembra 2021 ga je nato pot vodila na Iberski polotok, nazadnje pa je na Slovaškem bil član Spartaka iz Trnave. Osemindvajsetletniku pogodba s Slovaki poteče konec tega meseca, tako da je uradno potrditev selitve v vrste trikratnih državnih prvakov bržčas za pričakovati v prihajajočem tednu. Frelih je v prejšnji sezoni med slovaško elito zbral 21 nastopov, osemkrat je mrežo ohranil nedotaknjeno. V preteklosti je s portugalskim strategom na klopi grofov, Vitorjem Campelosom, že sodeloval, in sicer v Chavesu. Celje – Škendija 1:0 (0:0) Suhovršnik (80′) RK: Dimoski (64′ – Škendija) R. Š.