Z današnjim dnem so se nadaljevale tekme prvega kroga spomladanskega dela prvenstva, uvod pa je pripadel ekipama Domžal in Kopra, ki na lestvici bijeta trd boj za mesta, ki vodijo v evropske pokale. Na slabem igrišču v domžalskem športnem parku so domačini prevladovali večji del srečanja, vendar so Koprčani v drugem delu strnili vrste in se na Obalo vrnili s točko. Za Domžale prvič zaigral bivši član Mure 05 in mladi up slovenskega nogometa Erik Janža, pri gostih pa so pozdravili debi nekdanjega člana Gorice in mlade reprezentance Bosne in Hercegovine Gorana Galešića.

DOMŽALE 1:1 LUKA KOPER
Strelci: Zec (7); Pučko (66)
Domžale: Športni park Domžale, 400 gledalcev.
Sodnik: Miran Bukovec

Domžale: Vidmar; Knezović, Skubic, DobrovoljcBalokog, Zec, Janža; Korun (71 Kostakis); Balkovec, Čadikovski, Požeg Vancaš (70. S. Vuk). Trener: Stevan Mojsilović.

Luka Koper: Nenezić; Palčič, Mavrič Rožič, Blažič, Hadžić; Migliorini (73 Bradaschia), Guberac; Čovilo, Galešić, Popović (57 Pučko); Brečević. Trener: Rodolfo Vanoli.

Lepo in sončno nedeljsko popoldne znova ni privabilo velikega števila navijačev na stadion ob Kamniški Bistrici, na katerem se je zbralo okrog 400 gledalcev. Gostje iz Kopra so v tekmo vstopili zaspano in od prve minute prepustili iniciativo domačinom, ki so hitro prišli do vodstva. Po nekaj neuspelih poizkusih kombiniranja pred Koprskim kazenskim prostorom, se je taktika Domžal obrestovala že po osmih minutah igre, ko je Darko Zec z lepim strelom iz dvajsetih metrov zadel desni spodnji kot Nenezićevih vrat in domačini so povedli 1:0. Domžalčani so nadaljevali v podobnem ritmu in si priigrali še nekaj priložnosti in polpriložnosti, vendar so bili premalo natančni. Ritem domačih sta po dvajsetih minutah igre zmotila dva rumena kartona, ki sta si sledila v nekaj minutah. Prvega je prejel kapetan Kopra Ivica Guberac zaradi udarca s komolcem, pri drugem pa je sodeloval Janža zaradi nevarne igre. Šele po 25. minutah igre so si prvo resno priložnost priigrali igralci Kopra, ko je Čovilo žogo z glavo poslal mimo desne vratnice Vidmarja. Na naslednjo nevarnost pred vrati je bilo potrebno počakati dobrih deset minut, ko si je priložnost priigral bivši član Kopra in še en debitant v domžalskem dresu Dragan Čadikovski. Njegov strel iz voleja je končal tik ob levi vratnici gostujočega vratarja. Bivši reprezentant Makedonije je bil znova dejaven tik pred koncem polčasa, vendar je bil nenatančen in je žogo poslal preko gola.

V drugem delu se je situacija na igrišču odvijala podobno kot v prvem. Z pobudo domačinov, ki so želeli priti do drugega zadetka s katerim bi najbrž rešili vse dvome o zmagovalcu. Na žalost domačih navijačev so poizkusi dvakratnih državnih prvakov bili premalo natančni ali pa so končali v bloku borbenih gostov kateri so v tem času imeli le nekaj pol priložnosti. Domžalčani so nadaljevali z pritiskom in v želji po drugem zadetku so kljub vodstvu pričeli z brezglavim napadanjem s katerim so puščati veliko odprtega prostora v obrambi in Koprčani so to začeli izkoriščati ter izpeljali nekaj nevarnih protinapadov. Eden izmed teh se je v 66. minuti končal s prekrškom v nevarni coni, iz katerega je prišlo do spremembe rezultata. Izvajalec prostega strela je bil Guberac, ki je zvito podal do Pučka, ki je želel streljati, vendar je bil onemogočen s strani Janže, ki je nato žogo želel izbiti, a je pri tem nespretno nastreljal v hrbet mladega napadalca Kopra in žoga se je srečno odbila v mrežo (1:1). Po izenačenju so vajeti igre prevzeli igralci Kopra in si do konca priigrali nekaj lepih priložnosti, vendar je Vidmar bil vselej priseben in je strele ubranil. Še najbližje novemu zadetku so gostje bili tri minute pred koncem rednega dela, ko je Brečević z lepim strelom iz 20 metrov stresel levo vratnico.

Ob koncu srečanja sta si obe ekipi tako razdelili točko, kar je pravičen rezultat glede na prikazano in ne spreminja razmerja sil tik pod vrhom. Domžalčani tako ostajajo na tretjem mestu, ki vodi v Evropo in ohranjajo dve točki naskoka pred Koprom. Ta naloga pa bi v nadaljevanju prvenstva lahko postala pretežka, v kolikor bodo izbranci trenerja Mojsilovića še naprej izgubljali točke na domačem terenu, saj so ob Muri 05 najslabše domače moštvo v ligi.