Domžalčani so včeraj zvečer odigrali še tretjo, zadnjo tekmo na pripravah v Italiji. V Castiglioneju so se pomerili z moštvom Ribelle Calcio in mu nasuli kar pol ducata zadetkov. Nogometaši trenerja Luke Elsnerja so v vsakem od polčasov mrežo zatresli trikrat, a končni izid postavili že v 54. minuti tekme, ko je še drugič zadel Slobodan Vuk, ki se je sicer izkazal še z dvema asistencama, nad njim pa je bil storjen tudi prekršek iz katerega so Domžalčani povedli z 2:0. Z dvema zadetkoma se je mlajšemu od bratov Vuk pridružil še Zeni Husmani, zadela pa sta še Erik Janža in Josh Parker.

Domžalčani so povedli v 15. minuti, ko je po predložku Erika Janže zadel Slobodan Vuk, na katerega so domači branilci pozabili, kar je 24-letni napadalec izkoristil in rutinirano zadel za vodstvo Domžal. Rumeno-modri so vodstvo podvojili pet minut kasneje, ko je prav strelec prvega zadetka na robu kazenskega prostora izsili prekršek, prosti strel pa je mojstrsko izvedel Erik Janža. Tretji zadetek je bil delo Zenija Husmanija, ki je pred kazenskim prostorom domačih prišel do žoge in iz roba kazenskega prostora matiral vratarja Capobianca. Novo napako so si Italijani privoščili v 50. minuti, ko je Slobodan Vuk izkoristil slabo izbijanje domačega vratarja, zaposlil Josha Parkerja, ki je sprožil iz 25 metrov in s pomočjo prečnika zadel za 4:0. Tri minute kasneje se je v vlogi asistenta znova znašel mlajši Vuk, drugega zadetka na tekmi pa se je veselil Husmani, ki je iz 12 metrov zadel pod prečnikom. Le minuto kasneje so Domžalčani postavili končni izid obračuna. Žan Majer je ukradel žogo na sredini igrišča, v nadaljevanju akcije pa je Josh Parker zaposlil Sloboda Vuka, ki je z drsečim startom žogo spravil za hrbet domačega vratarja in z drugim zadetkom le še potrdil odlično prestavo na današnjem obračunu.

RIBELLE CALCIO 0:6 DOMŽALE
S. Vuk (15, 54), Janža (21), Husmani (37, 53), Parker (50)
Domžale: Vidmar, Skubic, zec, S. Vuk, Živec, Maksimović, Parker, Majer, Janža, Korun, Husmani. Od 70. minute so igrali še: Balažic, Horić, G. Vuk, Gorenc-Stanković, Jelar, Pihler, Ožbolt, Dobrovoljc, Gabrić, Kous. Trener: Luka Elsner.