Domžalčani so po ponedeljkovi selitvi v Umag sredo izkoristili za igranje prve pripravljalne preizkušnje na hrvaških tleh. Po dveh tekmah z avstrijskima prvoligašema Wolfsbergerjem in Sturmom je bil tekmec rumenih tamkajšnji drugoligaš Novigrad.

Istrani, ki v letošnji sezoni prvič nastopajo v 2. HNL, so v obračunu s premešano enajsterico Domžal, v kateri je debitiral tudi ponedeljkov novinec Petar Franjić, že v 13. minuti vodili z dvema zadetkoma prednosti. Novigrad je povedel po kotu v osmi minuti, ko je Gabrić ostal sam pred vratarjem Golubovićem in ga z bližine tudi matiral. Pet minut zatem so sodniki spregledali prepovedani položaj, po predložku z desne strani igrišča pa je v polno meril Lucas.

A sledil je hiter odgovor Domžalčanov, ki so z goloma v 30. in 32. minuti prišli do izenačenja. Prednost nasprotnika je po predložku Brachija znižal Jarović, ki je bil z bližine natančen po strelu z glavo, zgolj dve minuti zatem pa se je prvenca ob debiju v rumenem dresu veselil Petar Franjić. Zagrebčan je izkoristil podajo Husmanija in po preigravanju neubranljivo zadel z razdalje 25 metrov.

V šesti minuti drugega polčasa pa so Domžalčani prišli do popolnega preobrata. Huč, ki je kot edini odigral celotno tekmo, je s prodorom zmedel nasprotne branilca in našel Matjašiča, ki je s strelom v zgornji levi kot matiral vratarja Boglića. Prav omenjeni Huč, sicer še mladinec, je v 66. minuti postavil izid srečanja. Volarič je po prodoru v kazenski prostor zaposlil mladega vezista, ki je s petih metrov zadel za končnih 4:2.

Zmaga bi lahko bila še višja, a so rumeni zapravili nekaj priložnosti, v 82. minuti se je po strelu Bratanovića izkazal vratar Boglić.

DOMŽALE – NOVIGRAD 4:2
Jarović (30′), Franjić (32′), Matjašič (51′), Huč (66′); Gabrić (8′), Lucas (13′)
Domžale: Golubović, Brachi, Firer, Matjašič, Ivkić, Huč, Halilović, Franjić, Vrandečič, Husmani, Jarović. Igrali so še: Frelih, Volarič, Širok , Dobrovoljc, Balkovec, Rom, Majer, Žinko, Bratanović, Batrović. Trener: Simon Rožman.