Nogometaši Maribora so pred začetkom nocojšnjega srečanja verjetno upali na tesen obračun, a so Londončani v mrežo vijolic pospravili kar šest žog, v vsakem od polčasov po tri. Mariborčani so v deveti letošnji evropski preizkušnji doživeli prvi poraz, za kaj več kot visok poraz so tokrat prikazali premalo, saj nogometaši Chelseaja izkoriščali vsako najmanjšo neprevidnost gostov.

Liga prvakov – tretji krog skupinskega dela. Sodnik: Danny Makkelie.
London: Stamford Bridge,  gledalcev.
CHELSEA 6:0 MARIBOR
Remy (13′), Drogba (23′ pen), Terry (31′), Viler (54′), Hazard (77′ pen)

Menjave
Chelsea: Drogba – Remy (16′), Ake – Fabregas (60′), Solanke – Oscar (73′)
Maribor: Vršič – Viler (56′), Zahović – Ibraimi (68′), Mendy – Tavares (72′)

CHELSEA
[team1]

MARIBOR
[team2]

Mariborčani so v obračun krenili odločno in nič kaj bojazljivo, do prvega zaključnega poizkusa pa prišli v šesti minuti, ko je Ibraimi po prodoru zaposlil Vilerja, ta pa je s predložkom našel Boharja, ki pa je z glavo streljal preko gola. Tri minute kasneje je sledil še strel Mertlja, ki pa je zletel visoko čez gol, v 10. minuti pa je bilo prvič nevarno tudi v kazenskem prostoru Maribora, a je Šuler dobro posredoval ob Oscarju in žogo izbil. Handanović je bil v 12. minuti dobro postavljen ob strelu Remyja, ki je neuspešno poizkušal z desne strani kazenskega prostora. Francoski napadalec pa je bil natančnejši minuto pozneje, ko je po nesporazumu Šulerja in Vilerja izkoristil višek prostora na robu kazenskega prostora in z natančnim strelom zadel v spodnji desni kot nemočnega Handanovića. Vijoličasti so odgovorili le nekaj sekund kasneje, ko je Ibraimi sprožil nekoliko z leve, žogo je tik pred Čechom odskočila, ta pa jo je s težavami odbil v kot. Po nekaj mirnejših minutah, so Londončani v 23. minuti zadeli še drugič, Mertelj je v kazenskem prostoru igral z roko, najstrožjo kazen pa je izkoristil Drogba, ki je že v 16. minuti zamenjal poškodovanega strelca prvega zadetka, Remyja. Izkušeni napadalec je Handanovića poslal v levo, žogo pa v desno stran. V 27. minuti je z novim poizkusom z velike razdalje zapretil Ibraimi, a Čech tokrat ni imel težav z obrambo. Modri so v 31. minuti po hitrem protinapadu vodili že s 3:0. Po predložku Fabregasa je žogo v mrežo potisnil še Terry, a so nizozemski sodniki morda spregledali prepovedani položaj domačega kapetana. Londonski napada s tem niso prenehali, v 40. minuti je Handanović stežka posredoval ob predložku z leve strani igrišča, nekaj sekund kasneje pa je bil dobro postavljen ob strelu Hazarda. Slednji je v 44. minuti krenil po desni strani igrišča, Handanović je žogo izbil pred Drogbajem, žogo pa je preko gola poslal Ivanović.

Drugi polčas se je nadaljeval po notah s konca prvega polčasa. Zouma je v tretji minuti nadaljevanja po kotu preskočil Vilerja, a z glavo meril v naročje Handanovića. Gostje so do prvega poizkusa v drugem polčasu prišli v 52. minuti, a Čech po strelu Tavaresa ni imel pretiranih težav. Nato pa nova akcija domačih, Filipe Luis je gol-avt črti preigral Rajčevića in na drugi vratnici zaposlil Hazarda, ki najprej ni najbolje reagiral, nato pa s pomočjo nesrečnega Vilerja žogo le spravil za hrbet Handanovića. Mariborčani so imeli v 64. minuti priložnost, da znižajo zaostanek, saj se je Ibraimi dobro zagradil na vrhu kazenskega prostora, po prekršku Matića pa je sodnik Makkelie pokazal na belo točko. V tokratnem primeru je do izraza prišlo nepisano pravilo, saj Ibraimi po izsiljenem prekršku ni izkoristil enajstmetrovke, stresel je le levo vratnico. Po tem, ko sta stratega do 73. minute opravila z vsemi menjavami, so v 75. minuti znova zapretili domači. Willian je meril z 20 metrov, Handanovića že premagal, a mu je veselje preprečil prečnik. A že dve minuti kasneje je Chelsea zabil še peti zadetek v mrežo vijolic. Na desni strani kazenskega prostora sta se borila Šuler in Ivanović, ki je dokaj teatralno padel, sodnik Makkelie pa je pokazal še na tretjo belo točko, drugo v korist domačih. Zanesljivi izvajalec le-te je bil Hazard. Slednji očitno še ni imel dovolj, saj se je v zadnji minuti rednega dela srečanja, po odlični dolgi podaji Williana, še drugič na tekmi matiral nemočnega Handanovića in postavil končni izid srečanja.

Derbi po preobratu pripadel Mariboru

Olimpija je danes, ob 18.30 uri, v zaostalem 26. krogu Prve lige Telemach, gostila Maribor…