Za nogometaši Olimpije je prva pripravljalna tekma. Zmaji so na zelenici stadiona ŽAK s 4:0 premagali Škofjo Loko, a se je četrtoligaš predvsem v prvem polčasu dostojno upiral močnejšemu nasprotniku. Ljubljančani so odpor tekmeca strli v drugem polčasu, ko je najprej dvakrat zadel Blessing Eleke, nato pa podal še za oba gola Issaha Abassa.

Po tekmi je bil z videnim zadovoljen tudi novi ljubljanski strateg Igor Bišćan, ki je na klopi Olimpije debitiral s pričakovano zmago. Hrvaški strokovnjak je priznal, da je nasprotnik, ki je sicer posegal po ‘letečih’ menjavah, deloval resno, z igro svojih varovancev pa je bil, vsaj kar se tiče določenih segmentov igre, zadovoljen. “Tekma je bila resna, morda celo bolj, kot sem pričakoval od nasprotnika. Prvi polčas je bil čvrst, nismo uspeli konkretizirati priložnosti, ki smo si jih uspeli pripraviti na polovici nasprotnika. Ritem igre je bil soliden. Iz tega vidika smo lahko zadovoljni, opravili smo zelo kakovosten trening, vsaj kar se tiče fizičnih komponent. Do izraza sta prišli naša fizična pripravljenost in kakovost, zato smo v drugem polčasu z lahkoto dosegali zadetke. Videl sem kar nekaj dobrih stvari, zadovoljen sem z napredkom na področjih, na katerih smo delali. Prehitro je še za konkretne zaključke, zato se bomo poskušali najbolje pripraviti za naslednje tekme, da bomo 29. junija pripravljeni,” je pred klubsko kamero dejal nekdanji član Liverpoola.

Olimpija se bo v soboto odpravila na Gorenjsko, natančneje v Lesce, prav tako v soboto pa jo čaka nova pripravljalna preizkušnja. Nasproti bo stal hrvaški drugoligaš Gorica, ki ga Bišćan dobro pozna iz časa udejstvovanja na klopi Rudeša.

Olimpija 4:0 Škofja Loka (vrhunci in izjavi)

Oglejte si vrhunce zmage nad Škofjo Loko in izjavi trenerja Igorja Bišćana ter Luke Gajića, povratnika v zmajevo gnezdo.#verjamemvzmaje