Prvo tekmo priprav so danes odigrali tudi nogometaši Gorice, ki so s skupno vadbo pričeli kot zadnji. Plavi so se prvič zbrali v ponedeljek, ko so se pozdravili tudi z novim trenerjem. Aktualne pokalne prvake je prevzel Cesare Beggi, ki je po Luigiju Apolloniju, Miranu Srebrniču in Iztoku Kavčiču še četrti trener v letošnji sezoni.

Italijanski strateg je za uvod ekipo popeljal do zmage. Goričani so se v Umagu pomerili z B ekipo puljske Istre 1961, ki tekmuje v tretjeligaški konkurenci hrvaškega nogometa, in obračun dobili z izidom 3:1. Primorci so v srečanje krenili odlično in povedli že v uvodni minuti srečanja, ko je zadel Luka Majcen, s šestimi ligaškimi zadetki prvi strelec ekipe. V osmi minuti je vodstvo povišal mladi Nigerijec Blessing Eleke, a so nogometaši Istre izid znižali že štiri minute kasneje. 2:1 je bil tudi izid prvega polčasa, v drugem polčasu je na igrišče pritekla nova enajsterica, končni izid srečanja pa je pet minut pred koncem tekme postavil Amarachi Osuji.

Goričani, vodstvo kluba je včeraj potrdilo še odhoda Seada Jakupovića in Deniltona Venturima Juniorja, bodo naslednjo preizkušnjo odigrali v sredo, ko se bodo v Rovinju pomerili z zagrebško Lokomotivo.

ISTRA 1961 B 1:3 GORICA
Strelci za Gorico: Majcen (1′), Eleke (8′), Osuji (85′)
Gorica: Gallinetta, Širok, Napoli, Jogan, Vetrih, Žigon, Johnson, Džuzdanović, Pasqualini, Majcen, Eleke. Igrali so še: Štrukelj, Hlede, Kavčič T., Modolo, Kavčič M., Innocenti, Humar, Arčon, Gragnoli, Osuji, Makinwa. Trener: Cesare Beggi.